У Харкові прощаються із загиблими на Котельній Володимир Носков
Сьогодні в Харкові рідні, друзі й сусіди проводжають в останню дорогу загиблих унаслідок завданих ударів російським ворогом по нафтобазі, через що зайнялися будинки приватного сектору. Семеро людей згоріло заживо.
«У понеділок ми ховаємо сім’ю з п’яти осіб: це чоловік, дружина й троє дітей. А подружжя старшого віку поховаємо найближчим часом», — розповіла Радіо «Накипіло» голова адміністрації Немишлянського району Тетяна Мироненко.
Приблизно о 23:00 дев’ятого лютого три безпілотники влучили в резервуари з пальним нафтобази, яка розташовується поблизу приватного сектору на вулиці Котельна. Паливо спалахнуло, і вогонь почав перекидатися на подвір’я та приватні будинки. Свідки трагедії говорять, що це було схоже на виверження вулкана. Як розповіли згодом у Національній поліції, повністю згоріли 15 будинків і загинуло семеро людей, серед яких троє дітей, зокрема десятимісячне немовля. Троє жителів цієї вулиці зазнали поранень.
У неділю начальник Слідчого управління ГУ НП в Харківській області Сергій Болвінов на своїй сторінці у фейсбуку написав, що вже готові результати ДНК-експертизи: ідентифікували всіх жертв російського удару по нафтобазі.
«Зразки двох загиблих, літньої пари, збіглися з ДНК їхнього сина. Також підтвердили й те, що рештки тіл, знайдених у знищеному полум’ям будинку, належать саме Ользі, її чоловікові Григорію та їхнім трьом маленьким дітям. Аналіз показав, що всі троє хлопчиків — брати. Зразки батька родини збіглися з ДНК його матері й сестри. Особу його дружини також підтвердили завдяки збігу зі зразками її рідного брата», — ідеться в повідомленні.
Трагедія на вулиці Котельній шокувала жителів Харкова. Про це свідчать дописи в соціальних мережах. Люди співчувають горю, проклинають російського ворога й запитують, яка потрібна допомога.
У суботу паралельно до рятувальної операції в гімназії № 21 із самісінького ранку почав працювати штаб допомоги потерпілим через атаку «Шахедів». Директорка гімназії Ірина Тонковид розповіла «Медіапорту», що цю школу закінчив 38-річний Григорій Путятін — він, його 35-річна дружина й троє маленьких дітей загинули вдома в пожежі, що спричинив російський обстріл. Коли педагоги дізналися про трагедію в сім’ї їхнього випускника, то відразу вирішили розгорнути спеціальний штаб, куди харківці могли б приносити все потрібне, а потім за допомогою волонтерів роздати його погорільцям і жителям серйозно пошкоджених житлових будинків. Упродовж вихідних сюди приїжджали й приходили люди з різних районів міста.
Голова адміністрації Немишлянського району Тетяна Мироненко зворушена тим, як містяни відгукнулися на біду. Вона каже, що завдяки звичайним людям удалося назбирати чимало потрібних речей, засобів гігієни тощо. Ба навіть не тільки для потерпілих у трагедії на вулиці Котельній — гуманітаркою зможуть поділитися з іншими нужденними. За її словами, міська влада бере на себе витрати з поховання загиблих. Пані Тетяна також стверджує, що завдяки зусиллям благодійників і влади потерпілі мають усе потрібне на цей час.
У подкасті «Накипіло вранці» ми розповіли, як на вихідних люди привозили речі першої потреби до штабу допомоги, як волонтери розподіляють речі серед мешканців вулиці Котельної, як волонтерка Наталя Попова попросила своїх дописувачів підтримати грошима людей пошкоджених і згорілих будинків. Також у випуску ви почуєте інтерв’ю з головою Немишлянської райадміністрації Тетяною Мироненко. Вона розказала, чим місто допомагає потерпілим і на що вони можуть розраховувати надалі.
Наш кореспондент із місця трагедії Роман Коробенко розповів, як люди переживають трагедію і про похорон загиблих.