Про нас

Привіт.

Ми — радіомережа для усіх, хто хоче дізнатися про Харківщину більше. Мовимо в онлайні й на FM-частотах: Харків — 92.2, Балаклія — 90.5, Близнюки — 107.5, Вовчанськ — 100.2. Також ми є у застосунках RadioPlayer та RADIOClub.

В етері Радіо «Накипіло» — місцеві новини, репортажі з області (зокрема, з деокупованих територій), інтерв’ю з військовослужбовцями, волонтерами, громадськими діячами, митцями;  журналістські розслідування воєнних злочинів окупантів у Харківській області; спростування ворожих фейків і розбір інформаційно-психологічних спеціальних операцій; обговорення можливостей реабілітації для військовослужбовців після поранення; історії жінок у війську та волонтерстві; практичні поради психотерапевта; бесіди про гумор і музику; читання української літератури; роздуми про минуле, сучасне та майбутнє нашої області, аналіз і пошук рішень.

У нашому плейлісті тільки українська музика. Жанри — неважливі. Головне — сучасність і витонченість.

Наші слогани — «Про Харків. Про Харківщину. Про Людей» і «Відкривай нове!».

Ми — ком’юніті-радіо. Нас об’єднують смаки й цінності.

Ми входимо у структуру Медіагрупи «Накипіло», дотримуємося її редакційної політики й поділяємо спільні цінності.

Наша місія

Доносити до жителів міста й області збалансовану, перевірену інформацію про події у Харкові й області, поширювати естетичний, українськомовний, україноцентричний контент, якого катастрофічно бракує у нашому регіоні.

Наша мета

Розбудувати найбільшу в Харківській області локальну радіомережу, яка об’єднає навколо своїх цінностей сотні тисяч слухачів і слухачок.

Про Медіагрупу «Накипіло»

Медіагрупа «Накипіло» виникла на тлі драматичних подій навесні 2014 року, коли росіяни з допомогою місцевих колаборантів намагалися повалити владу в нашому регіоні. Члени та членкині «Накипіло» висвітлювали події як громадянські журналісти. З часом Медіагрупа перетворилася на одне з найвпливовіших регіональних медіа, яке розповідає про соціальні, політичні та культурні процеси в Харкові й області.

До складу Медіагрупи входять:

Як починалося Радіо «Накипіло»

Команда Медіагрупи «Накипіло» із 2015 року мріяла про створення власного радіо, адже багато хто з нас працював на місцевих станціях, пам’ятав масштабну історію радіомовлення Харківщини, розумів брак локальних станцій. Тому ми поступово збирали аудіотехніку й планували наступні кроки.

Перший запуск Радіо «Накипіло» відбувся в онлайні у грудні 2018 року за співпраці з «Різдвяним радіо». За пів року спільно з MJoy Multimedia й журналом «Люк» ми реалізували інший масштабний проєкт — серію подкастів про події у Харкові, урбаністику й культуру: «Накип» Гліба Тимошенка й «Under: ХА» Катерини Переверзевої. Ще одна велика ініціатива, якою ми пишаємося, — запис, зведення і випуск аудіокниги Сергія Жадана з перекладами віршів Бертольда Брехта.

Цілодобове онлайн-мовлення Радіо «Накипіло» ми запустили в листопаді 2021 року завдяки проєкту UCBI «Зміцнення громадської довіри», у межах якого побудували радіостудію, запустили роботу редакції та авторів програм.

З початком повномасштабного вторгнення команда Радіо вирішила зупинити етер, адже він утратив актуальність. З квітня 2022 року ми почали випускати аудіодайджести новин, із травня — програми «Психотерапевтична п’ятихвилинка», «Музичне бубубу» і «Країна поза країною».

Третього жовтня 2022 року ми перезапустилися з новими сайтом, плейлістом і програмами, 12 грудня 2022 року — зазвучали в Харкові на частоті 92.2 FM, заглушивши сигнал пропагандистської російської станції. 24 березня 2023 року Радіо «Накипіло» вийшло в етер у Балаклії та Близнюках. Третього липня 2023 року ми почали мовити у Вовчанську.

Редакційна політика

check Дотримуємося Конституції та законів України, поважаємо конституційні права та свободи наших громадян.

check Дотримуємося журналістських стандартів і несемо відповідальність за матеріали, які виходять в етер.

check Підтримуємо основні демократичні цінності та принципи ненасильства.

check Не поширюємо матеріалів, які пропагують винятковість, перевагу або неповноцінність осіб за ознаками їхньої статі, сексуальної орієнтації, релігійних переконань, ідеології, непрацездатності, належності до тієї чи іншої нації або раси, фізичного або майнового стану, соціального походження, місця народження тощо.

check Дотримуємося політичного нейтралітету й не займаємося політичною агітацією.

check Не розміщуємо платної політичної реклами незалежно від віддаленості або наближеності виборів, а в разі допуску на наш майданчик політичних сил орієнтуємося тільки на демократичні принципи політичного руху й усвідомлення потреби розвитку в регіоні здорового політичного простору.

check Маркуємо рекламу.

check Співпрацюємо із громадськими ініціативами нашого регіону, від дій яких залежать дотримання прав людини, розвиток демократичних інститутів, адаптація до мирного життя переселенців і учасників бойових дій.

check Не випускаємо в етер осіб або їхньої творчості, якщо вони висловлюються проти цілісності України, схвалюють війну росії проти нашої держави, підтримують і поширюють антинаукові й конспірологічні теорії.

check Для нас немає «хороших русскіх» і «вєлікой русской культури».

check Пов’язане з росією, совєцьким союзом і російською імперією ми зневажаємо — усе це різні форми окупації та політики колоніалізму.

check Історичне минуле в контексті російської імперії, совєцького союзу ми обговорюємо збалансовано, пам’ятаючи й підкреслюючи контекст, у якому перебувала Україна: кріпацтво, панщину, заборону мови й культури.

Контакти

0%