Вакцинація — це один з елементів безпеки українців Володимир Носков
Сьогодні, 24 квітня, розпочинається Український тиждень імунізації, який відбувається одночасно з Європейським тижнем імунізації. Його мета — нагадати про важливість щеплень для захисту від інфекційних хвороб людей різного віку.
В умовах великої війни імунізація — чи не найбільш ефективний метод убезпечити себе та своїх дітей від тяжких захворювань та їхніх наслідків. Медики говорять, що у воєнний час зазвичай зростає ризик розвитку й поширення різних інфекцій.
За спостереженнями фахівців Харківського обласного центру контролю та профілактики хвороб, повномасштабне вторгнення росіян серйозно вплинуло на дотримання батьками календаря профілактичних щеплень дітей. Однак 2023 року спеціалістам удалося підвищити рівень охоплення щепленнями, як порівняти із 2022-м. Значного прогресу досягнуто в щепленнях від кору, паротиту й краснухи. Проте заспокоюватися ще рано, бо не досягнуто показників щеплень довоєнних часів.
Про цьогорічний Український тиждень імунізації в подкасті «Накипіло вранці» ми говорили з Максимом Фокіним, завідувачем відділення імунопрофілактики в Харківському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
Окрім того, у ранішньому етері батько восьмирічного хлопчика Олесь Штефчук розповів, як антивакцинатори свого часу вплинули на рішення його дружини не брати участі у вакцинації дитини, через що вони не провели вчасного щеплення від кашлюку своєму синові.
«Ми з дружиною мірялися науковими статтями за і проти вакцинації. Я усвідомлюю: те, що сталося із сином, — це й моя батьківська відповідальність. Як наслідок — кашлюк. Син мав страшний кашель, аж до блювоти по кілька разів на день», — поділився чоловік. Тепер їм доведеться наздоганяти календар щеплень, про що домовилися з педіатром.
Максим Фокін прокоментував розповідь батька хлопчика й попросив інших зважати на зміст статей псевдонауковців, які спростовують користь вакцинації. Ба більше, лікар сказав, що в інструкції вакцини зазначено, які супутні проблеми зі здоров’ям можуть виникати; що стосується смертельних випадків, то вони є, але це стається дуже рідко, тому цим не варто маніпулювати.