play_arrow
Харківський коксохім повинен або модернізуватися, або релокуватися Філіпп Дикань
Харківський коксовий завод «Новомет», відомий під спрощеною назвою коксохім, повинен або суттєво модернізуватися, або релокуватися за межі населених пунктів. До того ж договір оренди з підприємством розірвуть. Такі рекомендації надала депутатам Харківської міської ради тимчасова комісія міськради, яка вивчала діяльність заводу та вплив його роботи на довкілля.
Питання до підприємства, що працювало в Харкові з 1932 року, щодо забруднення шкідливими викидами довкілля в місті та навколишніх територіях місцеві активісти почали ставити ще 2010-го. Вони скаржилися до екоінспекції, але адміністрація заводу навіть не допускала екоінспекторів на територію. Поліція відкривала кримінальні провадження, але нічого не відбувалося.
2018 року українські та чеські екоактивісти провели спільне офіційне дослідження рівня забруднення, зокрема, у районі коксохіму. Дослідження виявило серйозні перевищення рівня вмісту важких металів, діоксинів та інших органічних забруднювачів у воді, повітрі та курячих яйцях.
У 2020-му очільники і міста, і області говорили, що коксохім треба закрити, але він і далі працював. Нині через війну підприємство не працює, але наприкінці 2024 року міськрада створила тимчасову комісію для вивчення впливу заводу на довкілля. На червневій сесії комісія надала депутатам звіт.
Докладніше про його результати та подальші дії щодо заводу в програмі «Накипіло з Філіппом Диканем» поговорили з головою тимчасової контрольної комісії щодо ТОВ «Коксовий завод “Новомет”», депутатом Харківської міської ради та військовослужбовцем Дмитром Булахом.
Фото: вікімедіа