Харківщині виділили перший транш грошей на реалізацію Плану стійкості у розмірі 2,931 млрд гривень
За словами начальника ХОВА Олега Синєгубова, за запитом від Міністерства енергетики та Мінрозвитку регіонів був сформований перелік першочергових завдань. Називати об’єкти з огляду на безпекові моменти не можна.
«Передусім ідеться про об’єкти, які потребують фізичного захисту, а також про ті, що підлягають децентралізації — тобто створення альтернативних джерел енерго- та теплопостачання. Моя мета як очільника області — максимально захистити Харківщину та відстояти якомога більшу кількість об’єктів у цьому плані. Водночас ми свідомі того, що державний ресурс і фінансування мають свої межі»
Повний кошторис «Плану стійкості» на Харківщині Олег Синєгубов не назвав, проте сказав, що перший транш становить приблизно 30% від загальної суми.
«Рішення про затвердження переліку об’єктів у межах Плану стійкості ухвалювалося Радою національної безпеки і оборони у закритому режимі. Це фінансування розраховане виключно на реалізацію планів поточного року», — каже начальник ХОВА.
Синєгубов додав, що серед усіх областей Харківщина отримає на «План стійкості» найбільше коштів.
«План стійкості» на 2026 рік розробляв кожен регіон та Київ, їх затверджував Кабмін.
«План стійкості інфраструктури» охоплює чотири ключові напрями: інженерний захист критичних об’єктів, розвиток децентралізованого енергопостачання, забезпечення безперебійного водопостачання та створення надійної системи теплопостачання.
Слухайте інтерв’ю повністю в програмі “Накипіло з Володимиром Носковим”.
Як доєднатися до Спільноти «Накипіло»