play_arrow

Етери

«Будинок “Слово”. Нескінчений роман» — дуже важливий для Харкова фільм

micКирило Лукаш today09.05.2024 78

Тло
  • cover play_arrow

    «Будинок “Слово”. Нескінчений роман» — дуже важливий для Харкова фільм Кирило Лукаш


Гостем прямого денного етеру на Радіо «Накипіло» став Тарас Томенко — режисер фільму «Будинок “Слово”. Нескінчений роман».

Історичну драму «Будинок “Слово”. Нескінчений роман» Тарас Томенко зняв за сценарієм, який він написав спільно з Любов’ю Якимчук. У широкий український кінопрокат стрічка виходить дев’ятого травня. Іще 2017 року пан Томенко зняв документальний фільм «Будинок “Слово”», робота над яким надихнула його на подальше дослідження епохи й персоналій. Проєкт художнього фільму став одним із переможців конкурсу від Держкіно й отримав державне фінансування, що покрило половину витрат на виробництво.

Синопсис:
1927 року в Харкові за наказом сталіна звели особливий будинок. Тут оселилися найкращі українські митці: поети, прозаїки, драматурги, художники й режисери. Сама тільки можливість мешкати тут уже була для тогочасних творців визнанням.
Якось у будинку з’являється новенький. Він працює коректором у пресі й понад усе мріє влитися в когорту провідних письменників. Щоб оселитися тут, йому справді знадобився талант: талант підслуховувати й переповідати все почуте агентові нквд.

«Це дуже харківська історія, украй важливий фільм саме для Харкова. Устигніть подивитися цю стрічку в кінотеатрах, адже прокатне життя фільму дуже не тривале», — наголосив автор кінокартини Тарас Томенко під час прямого етеру.


Етери

0%