play_arrow

Етери

Допоможуть надолужити прогалини в шкільних знаннях і підтримають ментально

micВолодимир Носков today10.01.2024 70

Тло
  • cover play_arrow

    Допоможуть надолужити прогалини в шкільних знаннях і підтримають ментально Володимир Носков


У харківських громадах розгортається мережа навчальних просторів, де школярам можна надолужити прогалини в освіті.

Повномасштабне вторгнення росіян, а перед тим коронавірусна пандемія серйозно вплинули на освіту в Україні. З 2020 року діти з учителями вимушені були перейти в онлайн-формат уроків. Під час війни в багатьох містах і селах ворог своїми обстрілами зруйнував або серйозно пошкодив будівлі шкіл, ліцеїв і коледжів. Школярі у прифронтових областях, як-от Харківська й Сумська, з огляду на безпекову ситуацію вимушені займатися з дому за допомогою інтернету.

Однак і тут виникає проблема: не всі сім’ї мають доступ до інтернету, ба навіть далеко не всі діти мають можливість користуватися ноутбуком і смартфоном для взаємодії на цифрових платформах із учителем.

Іще одна велика частина учнів залишається в евакуації за кордоном. Тому вони вимушені поєднувати навчання в місцевих школах та українських класах. З огляду на ситуацію, що склалася з веденням повноцінного навчального процесу у школах, фахівці стали говорити про надолуження прогалин в освіті. Особливо це стосується школярів початкових класів. Та й здобувачам знань у середній і старшій школі теж потрібна додаткова підтримка з таких предметів, як українська мова й література, математика, історія України, географія тощо. Усі, хто зацікавлений поліпшити знання або має проблеми з інтернетом для онлайн-школи чи взагалі потребує на деякий час комп’ютер для уроків, можуть приходити в цифрові освітні центри. Вони працюють як у самому Харкові, так і в низці громад області в безпечних приміщеннях, що мають спеціальні захисні укриття на випадок повітряних тривог. Проєкт утілюють завдяки благодійній організації «Освітня фундація MriyDiy» та благодійному фонду, що опікується дружніми просторами неформальної освіти та психоемоційної підтримки для дітей, «Співдія заради дітей» за підтримки міжнародного дитячого фонду ООН UNICEF Ukraine. Незабаром мережа дружніх освітніх просторів для надолуження знань школярів та їхньої психоемоційної підтримки розшириться до понад 30 локацій по всій Харківській області.

У подкасті «Накипіло вранці» докладно поговорили про цифрові освітні центри. За допомогою зум-конференції до розмови долучився виконавчий директор «Освітньої фундації MriyDiy» і відомий учитель української мови та літератури Артур Пройдаков. У 2021 році він став переможцем національної премії Global Teacher Prize Ukraine, яка щороку відзначає вчителів-змінотворців. Також на зв’язку була виконавча директорка благодійного фонду «Співдія» Надія Савинська. Вона має досвід викладання в університетах, а також брала активну участь у запуску успішного проєкту з виховання молоді «Українська академія лідерства» й керувала харківським осередком УАЛ.


Етери

0%