play_arrow

Етери

Циркуни. «Краще, ніж було»

micВолодимир Носков today26.07.2023 98

Тло
  • cover play_arrow

    Циркуни. «Краще, ніж було» Володимир Носков


Циркуни лишаються у проєкті відбудови за принципом «краще, ніж було».
Про це 25 липня повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, ідеться в інформації пресслужби Кабміну. А річ у тім, що у травні — червні в Харківській облвійськдержадміністрації через постійні обстріли Циркунів виходили з ініціативою замінити це село на Старий Салтів. Утім, за словами прем’єра, Циркуни чекає масштабна відбудова.
Як зізнався в етері Радіо «Накипіло» голова Циркунівської громади Микола Сікаленко, довелося понервуватися через вагання деяких посадовців.
«Ми раді такому розвитку подій. Люди засмутилися, коли дізналися, що, можливо, не буде відбудови за цією програмою», — ділиться він.

Село Циркуни російські війська захопили першого ж дня повномасштабного вторгнення. Понад два місяці люди жили в ізоляції, під тиском і переслідуваннями російських терористів. А після звільнення громади 6 травня 2022 року ворог не припиняв обстрілювати Циркуни кілька місяців. Як наслідок — зруйновано або пошкоджено майже всі соціальні заклади: ліцей, дитсадки, амбулаторії та адмінбудівлю сільради. Загалом у цій громаді зруйновано приблизно 80 % житла. А у квітні цього року уряд уніс село до програми відбудови за принципом «краще, ніж було».

Як розповів начальник Циркунівської сільської військової адміністрації Микола Сікаленко, нині фахівці київської архітектурної майстерні Пашенько збирають інформацію про потреби села й дізнаються від голови громади про бачення майбутнього Циркунів.
«Поки зарано говорити про конкретні проєкти. Сьогодні триває розроблення варіантів. Іде збір вихідної інформації для того, щоби зрозуміти, як рухатися далі. У нас уже були представники київської архітектурної майстерні Пашенько — вони з нами спілкуються. Іще ми комунікуємо з агентством відновлення», — розповів Микола Сікаленко.
За словами очільника громади, передусім треба звести ЦНАП, лікарню і ліцей. Також жителі чекають допомоги з відбудовою зруйнованих приватних будинків і ремонтом пошкодженого житла.

Слухайте інтерв’ю з Миколою Сікаленко в подкасті «Накипіло вранці».


Етери

0%