play_arrow

Етери

Далекобійна зброя від США: як війська на Харківщині можуть нею захищатися

micВолодимир Носков today06.06.2024 12

Тло
  • cover play_arrow

    Далекобійна зброя від США: як війська на Харківщині можуть нею захищатися Володимир Носков


Низка країн світу офіційно дозволяє використовувати їхню зброю по цілях у росії. У переліку таких країн: Польща, Франція, Велика Британія, Литва, Латвія, Естонія, Нідерланди, Швеція, Чехія, Фінляндія, Данія, Норвегія, Канада і Сполучені Штати Америки. Президент США Джо Байден дозволив Україні використовувати американську зброю для ударів по деяких цілях у росії, але тільки в районі Харківської області.

Ідеться, зокрема, про те, що Збройні сили України можуть уражати російські військові цілі в бєлгородській області, звідки армія рф почала у травні 2024 року новий наступ на Харківському напрямку.

Зауважимо, тривалий час західні союзники України відмовляли в дозволі бити своєю зброєю по території росії, побоюючись, що це може втягнути їх у прямий конфлікт із москвою. У подкасті «Накипіло вранці» з’ясовували, які можливості з’явилися в захисників, що воюють на Харківському й Куп’янському напрямках, беручи до уваги дозвіл бити зброєю від закордонних партнерів. Чи позначиться це на безпековій ситуації безпосередньо Харкова та прилеглих населених пунктів? Що може допомогти в захисті повітряного простору Харківщини від ракет, КАБів і «шахедів»?

Гість — Олександр Коваленко, військовий і політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» та експерт Українського центру дослідження проблем безпеки імені Дмитра Тимчука.


Етери

0%