play_arrow

Етери

Для порятунку військових і цивільних потрібна кров

micВолодимир Носков today27.03.2024 15

Тло
  • cover play_arrow

    Для порятунку військових і цивільних потрібна кров Володимир Носков


«Лягло світло — лягли й наші запаси крові» — так промовисто описують ситуацію, що склалася із запасами усіх груп крові в Харківському обласному центрі служби крові. У дописі за 25 березня на фейсбук-сторінці цього комунального закладу йдеться про дефіцит крові для військовослужбовців і цивільних.

«Лендлізом не передадуть крові. Країни ЄС теж не виділять її. Ми розраховуємо тільки на вас. Шпиталі й медики розраховують тільки на вас. Фронт розраховує теж тільки на вас. Бізнеси, волонтери, структури — будь ласка, об’єднуйтесь і колективно приходьте здавати кров», — сказано в повідомленні. У центрі крові терміново просять прийти донорів усіх груп крові.

Зазначимо, що Харківський обласний центр служби крові заготовляє цільну кров, плазму та тромбоцитну масу. Приймає донорів із будь-яким місцем реєстрації.

З перших днів повномасштабного вторгнення росії ворог обстрілював заклади служби крові. Уже 25 лютого в черзі до Харківського обласного центру служби крові загинув донор, а ще три людини дістали поранення. Окрім того, приміщення зазнало пошкоджень через запущений агресором реактивний снаряд. Того самого дня медики перенесли обладнання й увесь технологічний процес у підвальні приміщення, а 26 лютого із сьомої ранку почали приймати людей.

Коли обстріли стали постійними, майже третина персоналу виїхала з Харкова. Ті, хто залишився, разом із родинами спустилися у сховище. Там медпрацівники працювали й жили тривалий час. А ввечері п’ятого серпня російська армія завдала удару керованою авіабомбою по центру переливання крові в Куп’янському районі Харківської області. Тоді загинуло двоє людей.

Для того щоб медики могли працювати стабільно, а їхнє холодильне обладнання не зупинялося, центру крові 2023 року подарували генератор. Проте за складних умов роботи під час великої війни обласний центр служби крові не тільки зміг зберегти потенціал, але й посилив донацію крові. У подкасті «Накипіло вранці» взяла участь директорка Харківського обласного центру служби крові й кандидатка медичних наук Олена Малигон.


Етери

0%