play_arrow

Етери

Для запису онлайн-вистав запрошуватимуть зірок-волонтерів

micВолодимир Носков today08.11.2023 129

Тло
  • cover play_arrow

    Для запису онлайн-вистав запрошуватимуть зірок-волонтерів Володимир Носков


Заступниця голови облради переконана, що є популярні актори й акторки, які погодяться зіграти безплатно з харківськими акторами у виставі для показу в інтернеті. Валерія Дзюба наголосила в етері, що театри ніхто не змушуватиме насильно створювати вистави для показу в онлайн-форматі. Це буде додаткова можливість театру промотувати свій доробок і заробляти гроші на продажі квитків у так званій єдиній «e-афіші».

Окрім того, за її словами, жоден керівник і режисер харківських театрів не висловив їй незгоду напряму. Усі, з ким доводилося говорити на нарадах, сказали, що візьмуться за цей експеримент. За попередніми прогнозами Дзюби, перші вистави громадськість побачить у лютому 2024 року. Зазначимо, що саме заступниця голови Харківської обласної ради Валерія Дзюба запропонувала перевести діяльність театрів в онлайн-формат і створити «е-афішу». Вистави будуть доступні за електронними квитками на спеціальному сайті. Ця ініціатива посадовиці викликала бурхливе обговорення в театральній спільноті. У попередніх прямих етерах і подкастах Радіо «Накипіло» ви могли почути ставлення режисерів та акторів до пропозиції показу вистав в інтернеті. Митці не вважають, що онлайн-показ вистав харківськими театрами на спеціальних стримінгових сервісах розв’яже проблему з показом спектаклів глядачам у прифронтовому Харкові.

Варто нагадати, що з початку повномасштабного вторгнення росіян харківські театри комунальної власності не працювали. Коли навесні вистави почали відновлювати, Рада оборони Харківської області заборонила культурно-розважальні заходи за участі понад 50 людей. У липні ці правила пом’якшили: дозволили проводити вистави за умови захисних укриттів і відповідних погоджень із ДСНС, СБУ і Національною поліцією. Більшість театрально-концертних закладів такого погодження не отримала. Вони або зовсім не працюють, або використовують інші локації для своїх вистав.

А напередодні, за джерелами Радіо «Накипіло», в обласній раді відбулася нова нарада, у якій, окрім директорів театрів, брали участь в обговоренні проєкту вже й режисери колективів. Чи вдалося переконати театральну спільноту в доцільності показувати вистави в інтернеті — слухайте в подкасті «Накипіло вранці» від заступниці голови обласної ради Валерії Дзюби.


Етери

0%