play_arrow

Етери

Допомога генераторами й екофлоу. Як українці дарують світло Харкову

micВолодимир Носков today22.04.2024 21

Тло
  • cover play_arrow

    Допомога генераторами й екофлоу. Як українці дарують світло Харкову Володимир Носков


Генератори, павербанки, зарядні станції, ліхтарики, батарейки та пальне збирають по всій Україні для Харкова. Понад тиждень триває благодійна акція «Подаруй світло Харкову». Мета — забезпечити альтернативними джерелами енергії й допомогти більш комфортно пройти складний період планових і аварійних вимкнень електрики жителям Харківського регіону.

Серйозні перебої зі світлом виникли через масовані ворожі обстріли енергетичної інфраструктури Харкова, що сталися наприкінці березня — на початку квітня. Як наслідок, зруйновано теплоцентралі, підстанції та інше спеціальне обладнання.

На Полтавщині, Сумщині, Кіровоградщині, у Київській і Рівненській областях, а також у багатьох інших населених пунктах електроприлади й накопичувачі приймали в школах, інформаційно-туристичних центрах, бібліотеках, пунктах незламності громад тощо. На заклик допомогти харківцям зарядженими гаджетами відгукнулося чимало людей, організацій та установ. У Харківській обласній військовій адміністрації висловлюють вдячність усім, хто долучився до благодійної акції, й обіцяють усю отриману гуманітарну допомогу розподілити чесно та прозоро.

У подкасті «Накипіло вранці» почули, як минала благодійна акція «Подаруй світло Харкову» у Кропивницькому та Славутичі, що в Київській області.

У Славутицькій громаді пункт збору акумуляторів і ліхтарів працював у приміщенні кіноконцертного комплексу. Про це Радіо «Накипіло» розповіла директорка клубного закладу Лариса Маслій.

За її словами, жителі Славутича знають, що таке сидіти без світла. Це вони відчули під час окупації міста російськими військами навесні 2022 року. Тому славутичани хочуть допомогти харківцям. Тож вони охоче приносили до приймального пункту павербанки, ліхтарі, свічки тощо.

У Кропивницькому до благодійної акції «Подаруй світло Харкову» впродовж тижня долучалися люди старшого віку, продавці магазинів, учителі та представники інших професій, кого схвилювала ситуація з агресивними обстрілами росіян Харкова. Однією з адрес, де чекали людей із павербанками, батарейками та свічками, був туристично-інформаційний центр Кропивницького. Про це нам розповіла представниця турцентру Кропивницького Ірина Салова.

Далі всі зібрані гаджети з автономного освітлення й електропостачання, а також пальне надішлють до Харківської обласної військової адміністрації. Тут їх оформлять і розподілять між громадами за запитами адміністрацій. За словами заступника начальника ХОВА Євгена Іванова, отримані генератори й пальне передадуть насамперед стратегічно важливим установам і закладам критичної інфраструктури, що забезпечують як сам Харків, так і інші громади водою, електрикою, газом тощо. Однак павербанки та батарейки зможуть отримати й жителі сіл і міст, що мають проблеми з електрикою. Про це в інтерв’ю розповів заступник начальника ХОВА Євген Іванов. Що для цього потрібно зробити — слухайте в подкасті «Накипіло вранці».


Етери

0%