play_arrow

Етери

Допоможуть відновити пошкоджений будинок у Харкові й деокупованих громадах

micВолодимир Носков today21.03.2024 56

Тло
  • cover play_arrow

    Допоможуть відновити пошкоджений будинок у Харкові й деокупованих громадах Володимир Носков


«Майстерня на колесах» — так називається інноваційний пілотний проєкт Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН), який реалізують за партнерства неурядової української організації «Янголи спасіння». Мешканців пошкодженого ворожими обстрілами житла досвідчені будівельники мобільних бригад проконсультують і навіть забезпечать будівельними матеріалами й спеціальними інструментами для ремонту будинків. Людям, що хочуть самостійно відновлювати житло, видадуть у тимчасове користування шуруповерти, кутові шліфувальні машини, дискові пили тощо. А особам з інвалідністю, багатодітним сім’ям і людям старшого віку, яким агресор понівечив квартири й будинки, майстри демонтують пошкоджені вікна й установлять нові пластикові. Для цього Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) спеціально закупило енергоощадні вікна. Згодом, коли на вулиці потеплішає, мобільні бригади також допоможуть провести покрівельні роботи й відремонтувати фасади. Загалом цього року в межах проєкту «Майстерня на колесах» мобільні команди НУО «Янголи спасіння» планують підтримати 1 500 родин на Харківщині.

Крім того, цю ініціативу мають намір розширити на Донецьку, Дніпропетровську, Запорізьку й Херсонську області, одночасно збільшуючи кількість мобільних бригад.

Якщо ви вже отримали будівельні матеріали й потребуєте допомоги з їх установленням, ви можете звернутися на гарячу лінію БФ «Янголи спасіння»: 0-800-334-620 (пн-пт: 8:00-17:00, сб: 8:00-15:00) або написати на електронну скриньку: [email protected].

Зверніть увагу: якщо вашого населеного пункту (який розташований у будь-якій із п’яти областей, зазначених вище) нема в планах реалізації проєкту, ви можете звернутися до вашої місцевої адміністрації, представники якої зі свого боку звернуться до УВКБ ООН або БФ «Янголи спасіння» з проханням додати населений пункт до проєкту.

Додамо, що за останні два роки УВКБ ООН і партнери надали допомогу українцям, які постраждали від війни, на майже сім мільйонів гривень. Серед програм підтримки — екстрений ремонт житла після обстрілів. По всій Україні вже привели до ладу майже 28 тисяч будинків.

Як мобільні бригади відновлюють після обстрілів будинки в містах і селах області, а також у самому Харкові? Як записатися на програму «Майстерня на колесах»? Про це в ранковому етері Радіо «Накипіло» розказав фахівець із питань житла УВКБ ООН Андрій Шпак, який долучився до розмови за допомогою зум-конференції.


Етери

0%