play_arrow

Етери

Евакуація дітей із Вовчанської громади

micВолодимир Носков today19.07.2023 98

Тло
  • cover play_arrow

    Евакуація дітей із Вовчанської громади Володимир Носков


Примусову евакуацію дітей оголосили з деяких населених пунктів прикордонної Вовчанської громади, яка до вересня 2022 року перебувала в російській окупації, а нині повсякчас зазнає обстрілів із російської сторони кордону. 
Як заявив на початку тижня голова обласної військової державної адміністрації Олег Синєгубов, заплановано вивезти в безпечніші місця близько 200 неповнолітніх із дев’яти населених пунктів. Він уточнив, що прикордонні села, де оголосили евакуацію, майже щодня обстрілюють із різних видів зброї: артилерії, танків, ракетних комплексів тощо.
Зі свого боку начальник Вовчанської військової адміністрації Тамаз Гамбарашвілі розповів, що через постійні ворожі обстріли найближчих до кордону населених пунктів дітям із родинами небезпечно там залишатися. До того ж у громаді немає газопостачання, з великими перебоями працює електрика, багато зруйнованого ворогом житла. В етері Радіо «Накипіло» він розповів, як відбуватиметься евакуація дітей із небезпечних сіл Чугуївського району й самого Вовчанська.
У Харківській ОВА назвали населені пункти, звідки вивозитимуть сім’ї з дітьми в обов’язковому порядку: Вовчанськ, Варварівка, Красний Яр, Миколаївка, Вовчанські Хутори, Волохівка, Караїчне, Охрімівка, Мала Вовча. Важливо, щоб їхні мешканці дослухалися рекомендацій представників влади й військовослужбовців і виїхали в більш спокійні та безпечні міста Харківщини чи інших областей України. За словами очільника регіону: усі евакуйовані родини отримають тимчасове житло, гуманітарну та іншу підтримку, а дітям допоможуть із навчанням у школах.


Етери

0%