play_arrow

Етери

Гаряча лінія для пошуку зниклих безвісти від ХПГ

micВолодимир Носков today19.02.2024 35

Тло
  • cover play_arrow

    Гаряча лінія для пошуку зниклих безвісти від ХПГ Володимир Носков


Харківська правозахисна група запустила гарячу лінію, на яку можуть зателефонувати рідні та близькі зниклих безвісти. У громадській організації впевнені: поки є надія — треба шукати. А тому правозахисники просять телефонувати як тих дружин, чоловіків, батьків, які втратили зв’язок із рідними, так і тих, хто щось знає про військовополонених, ув’язнених цивільних, зниклих безвісти на окупованій території. Номер гарячої лінії: 0-800-20-24-02. Усі дзвінки безплатні.

Запам’ятати цей номер нескладно: у ньому зашифровано дату початку повномасштабної війни, під час якої тисячі наших співгромадян зникли, потрапили в полон, були викрадені окупантами.

Зазначимо, за даними Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, достеменно відомо про місцеперебування тільки восьми тисяч полонених українців. Десятки тисяч людей — і цивільних, і військовополонених — залишаються у статусі зниклих безвісти. В Україні з травня 2023 року працює Єдиний реєстр зниклих безвісти осіб. Туди потрапляють усі дані про військовослужбовців, яких розшукують. Збройні сили України самостійно запускають розшук і подають інформацію до реєстру, якщо мають підстави вважати військовослужбовця зниклим безвісти або полоненим.

У вересні 2023 року Кабмін ухвалив постанову про передачу функцій уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти, до Міністерства внутрішніх справ, Міноборони та Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Відтоді МВС займається координацією розшуку осіб і функціонуванням реєстру, Міністерство оборони – пошуком тіл загиблих, а Координаційний штаб – обміном тілами загиблих. Докладніше про гарячу лінію в подкасті «Накипіло вранці» розповіла представниця ХПГ й журналістка інформаційного порталу правозахисної організації Ірина Скачко.


Етери

0%