play_arrow

Етери

Гатять ракетами, гатять фейками

micВолодимир Носков today24.04.2024 20

Тло
  • cover play_arrow

    Гатять ракетами, гатять фейками Володимир Носков


росія посилила атаки на Харків, використовуючи як керовані авіабомби, «Шахеди» й ракети, так і інформаційні операції. Мета — переконати українців піддатися паніці й тікати з міста.

Про це йдеться в черговому звіті американського Інституту вивчення війни (ISW). Одразу після ракетного удару по телевежі Харкова аналітики припустили, що російська пропаганда прагне налякати українців імовірним широкомасштабним наступом на місто й можливим руйнуванням його масованими обстрілами. Так росія хоче домогтися переміщення мільйонів людей усередині України. Також в ISW пишуть, що ракетою Х-59 окупанти зруйнували Харківську телевежу. Після цього російські державна пропаганда й військкори стали заявляти, що українці встановили на ній обладнання для зв’язку та координації протиповітряної оборони.

Загалом останніми місяцями спостерігається особлива увага російських пропагандистів до теми захоплення та знищення Харкова їхньою армією.

Зазначимо, 22 квітня російський агресор завдав удару по Харківській телевежі. За попередніми даними, ворог прицільно бив по телевізійній інфраструктурі ракетою Х-59. Людських жертв немає, проте були перебої із сигналом цифрового телебачення: приймачі Т2 перестали працювати. Але люди мають змогу отримувати телесигнал з альтернативних джерел, які пропонують оператори мобільного зв’язку та стримінгові платформи й цифрові застосунки. У Державній службі спеціального зв’язку й захисту інформації повідомили, що тривають роботи з відновлення мовлення.

Також нагадаємо, що окупаційні війська вже били авіабомбами навесні 2022 року по інженерній споруді, що поширює сигнал телебачення, радіо й мобільного зв’язку. Тоді вона встояла й до понеділка була найвищою спорудою Харкова. Висота телевежі становила понад 240 метрів.

Яку мету ставлять перед собою російські пропагандисти, запускаючи одну інформаційну атаку за одною, — про це говорили в подкасті «Накипіло вранці» з аналітиком Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Сергієм Жуковим.


Етери

0%