play_arrow

Етери

Готові евакуювати, тільки скажіть, куди їхати

micВолодимир Носков today15.04.2024 45

Тло
  • cover play_arrow

    Готові евакуювати, тільки скажіть, куди їхати Володимир Носков


На Харківщині розпочнеться нова хвиля примусової евакуації. Цього разу вивозитимуть дітей із батьками із 47 населених пунктів.

Рішення про примусову евакуацію родин із дітьми із 47 населених пунктів Харківської області, наближених до російського кордону, Рада оборони регіону ухвалила 11 квітня. Про це у своєму телеграм-каналі повідомив начальник обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

За його словами, потрібно буде вивезти 182 сім’ї з дітьми в Дергачівській, Золочівській, Липецькій і Борівській громадах.

Рішення про евакуацію ухвалювали через погіршення безпекової ситуації. Терористичні російські війська завдають системних ударів з артилерії, мінометів і КАБів.

До прикладу, евакуацію оголошено з Липців, які потрапили під удар російської армії 10 квітня. Унаслідок ворожих обстрілів там загинуло дві жінки, а також 14-річна дівчина. Очільник військової адміністрації Харківщини Олег Синєгубов пообіцяв, що кожній родині допоможуть виїхати туди, де їм буде далі зручно жити. Це може бути як Харків чи якісь громади області, де наразі безпечніше, ніж у прикордонних, так й інші регіони України.

Для того щоб попередньо записатися на евакуацію, сім’ям треба зателефонувати за номером гарячої лінії Харківського координаційного центру: 0-800-33-92-91. Оператори колцентру громадської благодійної організації «Координаційний гуманітарний центр» цілодобово готові записувати ваші адреси, щоби спланувати наступні виїзди евакуаційних екіпажів. Бо це не просто поїздка за межі міста, а наперед узгоджена з військовослужбовцями, прикордонниками, медиками швидкої та рятувальниками операція з евакуації людей, які беруть із собою хатніх тварин, з небезпечних сіл і містечок.

Координаційний гуманітарний центр працює від вересня 2022 року. Це громадський волонтерський проєкт. Його працівники координують роботу гуманітарних місій та організацій, що допомагають в евакуації населення з деокупованих територій. У ранковому етері Радіо «Накипіло» говорили про проведення примусової евакуації з головою правління благодійної організації «Координаційний гуманітарний центр» Євгеном Колядою.


Етери

0%