play_arrow

Етери

Громадою вирішуємо, як оновити селище

micВолодимир Носков today06.03.2024 16

Тло
  • cover play_arrow

    Громадою вирішуємо, як оновити селище Володимир Носков


В етерах Радіо «Накипіло» ми багато говоримо з фахівцями й фахівчинями з децентралізації та розвитку місцевого самоврядування про важливість активного залучення спільноти до обговорення майбутнього громади: конкретно свого села, селища й міста, зрештою вулиці, де мешкаємо. В одних громадах влада традиційно спускає на низ свої рішення та вказівки з розвитку інфраструктури, автобусних маршрутів, створення генерального плану населеного пункту, а в інших — долучає до стратегічних сесій громадські організації, волонтерів, лідерів ОСББ і громадських рухів, а також представників комунальних установ.

Одна з таких громад на Харківщині — селищна Роганська. Там у межах проєкту «Відновлюємо нашу громаду разом»!» проводять діалоги між різними групами громади, зокрема між органами місцевого самоврядування, громадськими активістами, волонтерами, громадськими організаціями, представниками сфер освіти й культури, молодіжною радою, представниками соціальної сфери та офіцерами громад. Спільно вони встигли напрацювати сім ідей мініпроєктів, які відповідають пріоритетам раннього відновлення, визначеним у підсумку проведення досліджень на перших діалогових заходах у громаді. Надалі учасники у складі ініціативних груп будуть оформлювати й заповнювати аплікаційні форми для подачі конкурсній комісії.

Проєкт «Відновлюємо нашу громаду разом»!» реалізують завдяки Фонду «Партнерство за сильну Україну» за фінансової підтримки Фундації польсько-української співпраці (PAUCI).
Мета проєкту — посилення співпраці представників громади, зокрема молоді, ОГС, ВПО, волонтерів та інших груп населення, з органами місцевої влади у процесі відновлення 15 громад Київської, Чернігівської, Сумської, Харківської та Миколаївської областей. Довгостроковою метою проєкту є підвищення рівня довіри до органів місцевого самоврядування з боку жителів громад. Загалом від Харківщини в цьому проєкті беруть участь представники Чугуївської, Чкаловської та Роганської громад.

Нагадаємо, що 2022 року Роганська громада перебувала в «сірій зоні»: російські війська били по цих територіях із «Градів», мінометів і танків, а також завдавали авіаударів.

Про публічні діалоги в межах проєкту «Відновлюємо нашу громаду разом»!» в подкасті «Накипіло вранці» поговорили зі спеціалісткою відділу економічного розвитку, інвестицій, міжнародної співпраці, комунікації та туризму виконавчого комітету Роганської селищної ради Тетяною Максимовою.


Етери

0%