play_arrow

Етери

Гроші харків’янам на придбання нового житла замість зруйнованого

micВолодимир Носков today07.08.2023 28

Тло
  • cover play_arrow

    Гроші харків’янам на придбання нового житла замість зруйнованого Володимир Носков


На Харківщині від людей, у яких будинки й квартири неможливо відремонтувати внаслідок ворожих обстрілів і ракетних атак, почали приймати заявки на отримання електронного сертифіката, що передбачає грошову компенсацію. Це стало можливо в межах нового етапу програми «єВідновлення». 
Гроші від держави зможуть отримати тільки ті власники, чиї оселі пошкоджено на 70–100 % і їх неможливо відновити. У пріоритеті — пільгові категорії населення. 
Заявки, створені в громадах, спеціальні комісії розглядатимуть протягом місяця. Про це в етері Радіо «Накипіло» розповів директор обласного департаменту містобудування та архітектури Антон Коротовських. 
«Передусім розглядатимуть заявки від багатодітних сімей і родин загиблих, сімей, у яких родичі перебувають у зоні бойових дій, а також від осіб старшого віку й людей з інвалідністю тощо. Заявку варто складати без винятку всім, у кого житло пошкоджене й не підлягає відновленню. Але насамперед гроші виділятимуть саме для представників пільгових категорій», — розповів він. 
За словами Коротовських, програмне забезпечення застосунку «Дія» передбачає захищеність електронної черги. 
«Принцип розподілу грошей електронний: там ніхто не може щось підтасувати чи просунути людину в черзі наперед. Нині для підтвердження своєї заявки потрібно докласти відповідні документи», — пояснює директор департаменту. 
Найбільше зруйнованого через війну житла в Ізюмській, Куп’янській і Харківській міській громадах. 
«На території області пошкоджено 4 091 багатоквартирний будинок (ідеться про незначно пошкоджені та зруйновані), з них 5–7% — не підлягають відновленню. Індивідуальних житлових будинків пошкоджено майже 10 000. З них відсотків 20–30 — не підлягатимуть відновленню», — каже Антон Коротовських. 
Тому посадовець радить мати на руках акт про обстеження стану пошкодженого помешкання, перш ніж оформлювати свою заявку на грошову компенсацію. 
Покроковий алгоритм дій з оформлення заявки на отримання електронного сертифіката, який передбачатиме гроші від держави на нове житло замість зруйнованого, слухайте в подкасті «Накипіло вранці».


Етери

0%