play_arrow

Етери

Харківський докфільм номіновано на престижну британську премію

micКирило Лукаш today07.02.2024 70

Тло
  • cover play_arrow

    Харківський докфільм номіновано на престижну британську премію Кирило Лукаш


Результатом копродукції харківського видання «Ґвара медіа» та британської студії 9 Films стала документальна стрічка The Grave («Могила») для телеканалу ITV. Це фільм про масові поховання на Ізюмщині, виявлені після деокупації Харківщини восени 2022 року. Тоді в передмісті Ізюма знайшли приблизно 450 тіл: декого закатували, когось застрелили, а дехто загинув унаслідок постійних обстрілів. Стрічка є фіксацією воєнних злочинів російських окупантів і висвітленням одного з найтрагічніших моментів у новітній історії війни росії проти України. Водночас фільм є пошуком шляхів до відновлення справедливості.

Нещодавно стало відомо, що картину The Grave номіновано на престижну британську телевізійну премію RTS Television Journalism Awards — 2024. Тут у 20 номінаціях конкуруватимуть найкращі документальні роботи журналістів із телеканалів BBC, ITV, Sky, Channel 4, Sky News та Al Jazeera English.

Про стрічку «Могила», історію її створення, співпрацю харківських і британських журналістів, а також можливості й перспективи говорили з головним редактором видання «Ґвара медіа» Сергієм Прокопенком.


Етери

0%