play_arrow

Етери

Інклюзивна освіта під час війни

micВолодимир Носков today11.10.2023 33

Тло
  • cover play_arrow

    Інклюзивна освіта під час війни Володимир Носков


«Інклюзивна освіта в Харкові та Харківській області» — так звучить тема опитування, яке пропонують пройти батькам і вчителям нашого міста. З першого жовтня в Харкові триває інтернет-опитування серед батьків і педагогів про стан інклюзії в місцевих школах, гімназіях і ліцеях.

Про це йдеться в повідомленні на фейсбук-сторінці групи «Спільнота Inclusion Харків». Ініціаторами дослідження стали громадська організація «Особлива майстерня — мистецтво для аутизму» й освітній проєкт «Інклюзивна освіта».

Як говорить президентка благодійного фонду допомоги дітям з аутизмом «Квіти життя», очільниця громадської організації «Особлива майстерня — мистецтво для аутизму», педагогиня Наталія Івашура, опитування є анонімним. Але на бажання респонденти можуть залишити свої координати. Вона просить заповнити спеціальну анкету й розповісти про складнощі як батьків дітей і підлітків з інвалідністю, так і фахівців, що надають послуги у сфері інклюзивної освіти. Ба більше, пані Наталія пропонує ділитися власними ідеями для розв’язання проблем. У подкасті «Накипіло вранці» з Наталією Івашурою з’ясували, чи є в пріоритеті харківських шкіл інклюзивність. А також послухали звуковий лист із Німеччини від Вікторії Черникової-Берездецької. У ньому вона розповідає про уроки сина Андрія в німецькій школі. Пані Вікторія відповідає на запитання про те, що варто привнести в українську інклюзивну освіту з німецької, а що краще в нас, у Харкові.


Етери

0%