play_arrow

Харківські історії

Історії про родину акторів Сердюків

today21.10.2023 117

Тло
  • cover play_arrow

    Історії про родину акторів Сердюків a.domanska


Приводом для цих «Харківських історій» став день народження відомого українського актора й театрального педагога Леся Олександровича Сердюка. Він народився 14 жовтня 1940 року в Харкові, закінчив тут театральний інститут, недовго працював у Театрі ім. Т.Г. Шевченка, але акторську славу здобув уже в Києві.

Зазвичай він грав мужніх і вольових людей — таким ролям дуже пасувала зовнішність Леся Сердюка. Часто це були справжні українські характери: козаки та гайдамаки. Однак героїчний образ Леся Сердюка зовсім не збігався з його внутрішнім наповненням: щиросердям, добротою та відсутністю зверхності.

Цікаво, що ці властивості характеру, як, власне, і талант, Лесь Сердюк успадкував від батька, також відомого українського актора й також на ім’я Лесь — так стверджують ті, хто був знайомий з обома Сердюками.

Тож у цьому випуску «Харківських історій» про Леся Сердюка-старшого та молодшого ми говорили з кандидатом мистецтвознавства, культурологом, викладачем Харківської державної академії дизайну та мистецтв Андрієм Корнєвим, а також з ученицею Леся Сердюка-старшого, заслуженою актрисою України, акторкою Театру ім. Т.Г. Шевченка, завідувачкою катедри майстерності актора та режисури драматичного театру в Харківському національному університеті мистецтв імені І.П. Котляревського Оксаною Стеценко та учнем Леся Сердюка-молодшого, режисером-документалістом, продюсером Сергієм Заболотним.


Харківські історії

0%