play_arrow

Етери

Класика резонує з воєнним сьогоденням

micКирило Лукаш today18.08.2023 78

Тло
  • cover play_arrow

    Класика резонує з воєнним сьогоденням Кирило Лукаш


Гостем чергового епізоду «Накипіло вдень» став піаніст, соліст Національної філармонії України, доктор філософії, викладач Харківського національного університету мистецтв ім. І.П. Котляревського Максим Шадько.
На початку розмови ми разом із гостем проанонсували концерт, що відбудеться 19 серпня в KoKAWA Music Space (вул. Динилевського, 26). У спільній виконавській програмі зі скрипалькою Варварою Васильєвою пролунають композиції Моцарта, Веберна, Шуберта й Шенберґа.
Максим є викладачем Університету мистецтв, тож він розповів, як будівля Харківської консерваторії пережила наслідки бомбардувань середмістя на початку повномасштабного вторгнення. Зокрема, розказав про потребу оновити базу музичних інструментів, адже вона постраждала внаслідок бомбардувань. Підтримати університет. 
Також говорили про класичну музику та її «воєнний прояв». Які композитори та твори сьогодні мають особливий резонанс? Чи все залежить від інтерпретації виконавця?
Окрім того, соліст Національної філармонії поділився своєю думкою про перейменування Київської консерваторії, яку поки що названо на честь Петра Чайковського.


Етери

0%