play_arrow

Етери

«Кобзарська армада» в Харкові

micКирило Лукаш today16.10.2023 263

Тло
  • cover play_arrow

    «Кобзарська армада» в Харкові Кирило Лукаш


Юрко Фединський — громадянин США українського походження. Він відомий в усьому світі бандурист і композитор, що займається українською кобзарською традицією (виконує традиційний кобзарський репертуар під супровід), продюсер народних ансамблів, який власноруч майструє музичні інструменти, звукорежисер, культурний активіст і педагог.

Саме він став гостем чергового епізоду «Накипіло вдень». Разом із ним у прямому етері Радіо «Накипіло» були його учні — музиканти проєкту «Кобзарська армада»: Олеся Чайка, Тетяна Герасимова й Олег Бут.

Нині новітні кобзарі їдуть у доброчинний тур прифронтовими областями України й у міста Східного фронту. Зокрема, музиканти, що представляють Полтавський кобзарський цех і Кобзарський табір, якими опікується Юрко Фединський, планують кобзарювати на Харківщині, Донеччині, Запоріжжі та Дніпропетровщині. Кобзарі мають намір відвідати й позиції українських захисників на передовій.

Під час етеру ви можете почути справжню кобзу та виконання старовинних українських пісень. Ми говорили про незборимий дух українців, що проявився в кобзарстві, високу місію, яку нині несуть музиканти кобзарського цеху, завдання та перемогу над московським звіром, що повинна відбутися всюди: на фронті, у культурі, у свідомості громадян України й на міжнародних теренах.


Етери

0%