play_arrow

Етери

Кохання попри кілометри відстані

micВолодимир Носков today14.02.2024 40

Тло
  • cover play_arrow

    Кохання попри кілометри відстані Володимир Носков


Сьогодні нам усе нагадує про святкування Дня закоханих: сердечка, іграшки, яскраві подарункові обгортки, торти й величезні букети квітів. А з радіоприймачів та екранів телевізорів лунає реклама шалених знижок у магазинах і спа-салонах.

Однак День святого Валентина, 14 лютого, є неофіційним святом усіх закоханих. Це свято пройшло крізь століття, а нині його відзначають у всьому світі. Цього дня згадують ім’я єпископа Валентина з італійського міста Терні. Він таємно вінчав закоханих. За популярністю це свято може позмагатися хіба що з Днем святого Миколая. І багато хто сьогодні має клопіт, як привітати коханого або кохану, що перебуває дуже далеко — за тисячі кілометрів. З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну чимало родин і пар були вимушені тимчасово роз’їхатися, щоби зберегти собі, дітям і близьким життя.

На початку великої війни за кордон виїхало понад 14,5 мільйона українців — переважно це жінки й діти. І, хоча значна частина з них уже повернулася додому, багато сімей продовжують стосунки на відстані.

Для когось це було й залишилося тільки внутрішнім переміщенням у безпечніші регіони нашої країни, а дехто емігрував до Європи чи за океан. Серед наших захисників і захисниць теж багато батьків і коханих. Вони служать у різних підрозділах ЗСУ, Нацгвардії, а також у прикордонних загонах. Так чи так сім’ї стали жити окремо.

Як спостерігають психологи, жінки в розлучених родинах переживають сильний стрес попри те, що перебувають із дітьми у відносній безпеці. А чоловіки ламають голову, як залишатися близькими й цікавими одне одному попри кілометри відстані, різницю в часі тощо. Тож сьогодні ми поговорили про те, як життя нарізно впливає на стосунки у шлюбі, як зберегти мир у сім’ях, не втратити віри в спільне майбутнє та не зруйнувати особистого простору любові.

До розмови в подкасті «Накипіло вранці» долучилася психотерапевтка й тренерка в методі позитивної психотерапії Світлану Підлипську.


Етери

0%