play_arrow

Етери

Кому з переселенців припинять виплати

micВолодимир Носков today19.02.2024 141

Тло
  • cover play_arrow

    Кому з переселенців припинять виплати Володимир Носков


Через два тижні зміняться критерії для призначення виплат переселенцям. В уряді запевняють, що допомогу отримуватимуть тільки представники найбільш уразливих верств населення, а також ті, хто вже щось зробив для працевлаштування.

Коло людей, що отримують фінансові виплати внутрішньо переміщених осіб, звузиться з першого березня. За інформацією Міністерства соціальної політики України, від двох до трьох тисяч гривень отримуватимуть тільки ті переселенці, які належать до найбільш уразливих категорій громадян. Так Кабмін оптимізує виплати ВПО на вимогу міжнародних партнерів, від яких залежить фінансування соціально захищених статей бюджету. За словами міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук, ідеться про те, що, за міжнародними мірками, два роки досить для того, щоб переселенець міг адаптуватися на новому місці. Як говорить Ірина Верещук, в Україні налічується майже 5 мільйонів людей, яких уважають внутрішніми переселенцями. З них 2,5 мільйона щомісяця отримують виплати. У 2022 році Україна спрямувала на виплати переселенцям 57 мільярдів гривень. У 2023 році ця сума збільшилася до 73 мільярдів гривень. Однак цього року ця сума знову зменшиться. Як повідомила Верещук, на допомогу для ВПО планують виділити близько 57 мільярдів гривень. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль сказав, що загалом Україна й далі підтримуватиме виплатами більш ніж 1,5 мільйона внутрішньо переміщених осіб. Виплати ВПО від першого березня вже не отримуватимуть заможні переселенці або ті, хто за віком і здоров’ям має можливість працювати, але так і не влаштувався на роботу. І, безперечно, грошову допомогу виділяють жителям прикордонних і прифронтових громад, звідки влада евакуювала їх через небезпеку ворожих обстрілів. На Харківщині це стосується людей, вивезених із Куп’янського й частини Ізюмського районів.

В етері дізнавалися, кому нині варто звертатися до органів соціального захисту із заявою про перепризначення допомоги на наступні шість місяців, а кому точно не варто розраховувати на щомісячну виплату. Гостею подкасту «Накипіло вранці» стала начальниця управління соціальних гарантій Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної військової адміністрації Інна Тертишна.


Етери

0%