play_arrow

Етери

Кому збільшили пенсію в результаті індексації

micВолодимир Носков today18.03.2024 13

Тло
  • cover play_arrow

    Кому збільшили пенсію в результаті індексації Володимир Носков


У людей старшого віку з першого березня зросли пенсії. У цьому багато хто з них міг пересвідчитись особисто днями під час щомісячних виплат.

Кабінет Міністрів України на засіданні 23 лютого ухвалив рішення про індексацію пенсій із першого березня поточного року. Це вже третє підвищення виплат від початку повномасштабного вторгнення росії.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, пенсії підвищено майже на 8 %. Середній розмір підвищення становить 322 грн. Водночас знову встановлено фіксований максимальний показник збільшення — 1 500 грн. Середня пенсія зросте до 5 717 грн.

Індексація стосуватиметься понад 10 мільйонів українців: 9,5 мільйона цивільних пенсіонерів, приблизно 600 тисяч пенсіонерів силових відомств і майже 100 тисяч чорнобильців.

Крім того, з першого квітня буде автоматичний перерахунок пенсій для 654 тисяч пенсіонерів, які працюють, з урахуванням оновленого страхового стажу. Також у 2024 році вдруге поспіль здійснять індексацію найнижчих пенсій.

За даними інформаційного ресурсу компанії «Опендатабот», на середину 2023 року Харківська область посідала третє місце серед регіонів України за кількістю пенсіонерів — 724,8 тисячі осіб. Більше тільки на Дніпропетровщині (886 тисяч) й у Києві (750 тисяч).

Як відбуваються виплати пенсій з урахуванням індексації — дізналися в подкасті «Накипіло вранці» від виконувачки обов’язків начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області Галини Баєвої.


Етери

0%