play_arrow

Етери

Кожна дитина має право на родину

micКирило Лукаш today01.03.2024 24

Тло
  • cover play_arrow

    Кожна дитина має право на родину Кирило Лукаш


Про різноманітні форми виховання дітей, що через обставини залишилися без батьківської опіки, говорили в прямому етері на Радіо «Накипіло».

З очільницею Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей Іриною Туляковою ми говорили про реформу системи інституційного догляду й виховання дітей, основною метою якої є забезпечення права кожної дитини на зростання в сімейному оточенні, а не в інституційних закладах. Ідеться або про всиновлення дітей, або про сімейні форми виховання (опіку, названі сім’ї, ДБСТ, патронати). Це важливо, зокрема, для повернення евакуйованих за кордон і депортованих дітей, бо за законом вони мають повертатися саме в родини, а не в інституційні заклади (інтернати). Порушили також питання про те, як запобігати вилученню дітей із біологічних родин.

Ірина Тулякова наголосила: Харківщина посідає лідерські позиції за кількістю дітей, що зростають у сімейних формах виховання. Також наш регіон є лідером за кількістю патронатних кейсів.

Загалом в Україні є п’ять основних форм, як можна запропонувати дітям сім’ю: усиновлення, названа сім’я, велика названа сім’я, опіка / піклування, патронат над дитиною. Усі вони мають свої можливості й особливості. Докладніше про це можна дізнатися на сайті dity.gov.ua.

Про всі виклики, пов’язані із сімейними формами виховання дітей в Україні й під час війни, слухайте в нашому подкасті.


Етери

0%