play_arrow

Етери

Кухарі World Central Kitchen разом із тими, хто рятує людей

micВолодимир Носков today29.05.2024 23

Тло
  • cover play_arrow

    Кухарі World Central Kitchen разом із тими, хто рятує людей Володимир Носков


Чай, каву, питну воду, канапки, смаколики й навіть комплексні обіди пропонує команда міжнародної гуманітарної організації World Central Kitchen (WCK), що в перекладі на українську звучить як «Усесвітня центральна кухня». Крім того, вона також надає емоційну підтримку. Як сказали волонтери, вони негайно з’являються в районах Харкова та громадах області, які найбільше їх потребують. До прикладу, коли комунальним службам доводиться екстрено ліквідовувати наслідки від атак ракетами, «шахедами» або керованими авіабомбами.

Останніми днями харківське представництво фонду працює на кількох локаціях: неподалік від гіпермаркету «Епіцентр» і в евакуаційному пункті, куди привозять людей із північних громад Харківщини — Липецької та Вовчанської. Волонтери допомагають також у селі Оскіл Ізюмської громади, де внаслідок російських ударів спалахнув ліс. Окрім того, після суботнього обстрілу вони працювали на проспекті Науки в Харкові.

Всесвітню центральну кухню заснував 2010 року шеф-кухар Хосе Андрес. Нині організація World Central Kitchen першою приходить на передову та пропонує їжу, зокрема гарячі обіди, у відповідь на гуманітарні, кліматичні й суспільні кризи.

Що ж до України, то WCK почала надавати гарячу й поживну їжу вже через кілька годин після початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року. Її представники пропонували гарячі напої та харчі на цілодобовому прикордонному пішохідному переході, розташованому на півдні Польщі. Допомога команди World Central Kitchen швидко розширилася, залучивши кухарів у Польщі, Україні, Румунії, Молдові, Угорщині, Словаччині, Іспанії та Німеччині.

Згодом, коли люди стали повертатися з-за кордону додому, а їхні потреби тільки зростали, WCK зосередилася на зусиллях із надання продуктової допомоги всередині країни.

Передусім гарячими обідами забезпечують маломобільних людей у шелтерах, рятувальників ДСНС, а також неподалік місць ударів ворожих снарядів та в інших кризових ситуаціях.

Про те, як працює команда міжнародного гуманітарного фонду World Central Kitchen, говорили в подкасті «Накипіло вранці» з локальною координаторкою WCK в Харківській області Інною Базилевич.


Етери

0%