play_arrow

Етери

«Куп’янський дрон»: як долучитися до збирання БпЛА

micВолодимир Носков today20.03.2024 21

Тло
  • cover play_arrow

    «Куп’янський дрон»: як долучитися до збирання БпЛА Володимир Носков


«Куп’янський дрон» — так називається проєкт, що згуртовує охочих збирати дрони для Збройних сил України. Куп’янська міська рада частково компенсує витрати на виготовлення безпілотників.

Кожен може долучитися до придбання або збирання FPV-апаратів, украй потрібних на Куп’янському напрямку в боротьбі з російським агресором. Для цього досить зареєструватися на спеціальній платформі «Куп’янський дрон». Її розміщено на сайті Куп’янської міськради.

За словами начальника Куп’янської міської військової адміністрації Андрія Беседіна, мета проєкту — збір і передача Збройним силам тисячі FPV-дронів цього року. Він розповів, що за допомогою спеціальної цифрової платформи встановлюватимуть комунікацію між інженерами, постачальниками комплектовання та благодійниками. Доступ до платформи реалізують через сервіс «Дія. Підпис», де учасники зможуть вибрати відповідну роль: «хочу зібрати дрон», «хочу стати постачальником запчастин», «хочу задонатити».

Ініціатором проєкту стала Куп’янська міська військова адміністрація за підтримки ХОВА та Житомирської міськради.

Партнери проєкту «Куп’янський дрон»: мобільний застосунок «Дія», Міністерство цифрової трансформації, Viktory Dronrs і благодійний фонд Eventroom.

«Куп’янський проєкт» спрямовано на посилення армії дронів із допомогою розробників і професійних інженерів. Це перший проєкт для Харківської області, який реалізовують органи місцевого самоврядування, і загалом другий в Україні. Раніше свою програму «Житомирський дрон» започаткувала Житомирська міська влада й передавала зібрані дрони аеромобільним військовим підрозділам.

Що потрібно зробити, щоб долучитися до команди «Куп’янського дрона», і як це може вплинути на кількість безпілотників у бійців — про це дізналися сьогодні в одного з авторів проєкту. За допомогою зум-зв’язку зі студією з нами був начальник Куп’янської міської військової адміністрації Андрій Беседін.


Етери

0%