play_arrow

Етери

Лікарі британської мобільної клініки для жителів деокупованих громад

micВолодимир Носков today11.04.2024 47

Тло
  • cover play_arrow

    Лікарі британської мобільної клініки для жителів деокупованих громад Володимир Носков


У прифронтових і деокупованих громадах Харківщини людей консультують медики мобільної клініки Британської гуманітарної місії UK-Med. Фахівці первинної медичної допомоги за розкладом приїжджають до сіл і селищ, де є проблеми з доступом до закладів охорони здоров’я, постраждалих через військову агресію росії. Пацієнти можуть проконсультуватися в лікаря-терапевта, зробити експрес-аналіз рівня цукру в крові, виміряти сатурацію, тиск і пульс, а також пройти тест на COVID-19. Кожен із відвідувачів мобільної клініки дізнається попередній діагноз від лікаря й отримає призначення подальшого лікування. Якщо терапевт призначить ліки, то їх видадуть пацієнтові безоплатно. Крім того, у команді місії працюють психологи, до яких можна звертатися по психологічну допомогу. А соціальний працівник веде консультацію щодо житла, оформлення грошової допомоги, контактів гуманітарних організацій соціального спрямування тощо.

Зауважимо, UK-Med — це благодійна неурядова організація, створена у Великій Британії, що надає медичну допомогу. Вона має понад 25-річний досвід реагування на спалахи хвороб, кліматичні кризи й конфліктні ситуації в усьому світі.

До України команда медично-благодійної місії прибула на початку березня 2022 року. Спочатку мобільна клініка працювала на Львівщині. Лікарі вирушали до місць перебування переселенців: гостелів, гуртожитків, шкіл та інших прихистків для тимчасового проживання. Тепер організація спрямувала свої ресурси для надання інтегрованої первинної медичної допомоги у важкодоступних і наближених до лінії фронту регіонах. UK-Med розгорнула наразі чотири мобільні медичні бригади в різних регіонах, зокрема дві активні бригади в Харківській області.

У ранковому етері Радіо «Накипіло» ми почули, як працює мобільна клініка в деокупованих селах, селищах і містах Богодухівського, Чугуївського Дергачівського, Шевченківського й Ізюмського районів Харківщини. Гостями подкасту «Накипіло вранці» стали Ґільдас Вуркх, директор UK-Med в Україні, й Олена Курінна, менеджерка з питань первинної медичної допомоги та кураторка мобільних медичних бригад.


Етери

0%