play_arrow

Етери

Мої руки немов у молоці, — засновниця Спільноти вітиліго

micВолодимир Носков today26.06.2024 34

Тло
  • cover play_arrow

    Мої руки немов у молоці, — засновниця Спільноти вітиліго Володимир Носков


Напередодні, 25 червня, у світі відзначали День вітиліго. Це дуже рідкісна хвороба, яку мають приблизно 3 % людей на планеті. Вітиліго — це коли імунна система знищує меланоцити — клітини, що відповідають за забарвлення шкіри в коричневий колір (засмагу) під час контакту із сонячними променями. Як наслідок, на тілі утворюються білі плями. Вітиліго невиліковне, проте пацієнтам доступна підтримувальна терапія, яка може ввести хворобу у стан ремісії: призупинити поширення плям чи відновити пігментацію на знебарвлених ділянках шкіри. Тож, як говорять дерматологи, людям, що мають таку особливість здоров’я, потрібно навчитися приймати її і правильно доглядати шкіру.

Затяжний стрес, у якому живуть українці через агресію росії, провокує появу вітиліго в дедалі більшої кількості людей. Дерматологи підтверджують збільшення останнім часом кількості звернень через вітиліго. Про прогресування хвороби також пишуть люди у своїй спільноті.

У подкасті «Накипіло вранці» дізнавалися про рідкісну хворобу шкіри — вітиліго. Гостя — засновниця Спільноти вітиліго в Україні «Інакші», радіожурналістка та випускова редакторка Радіо «Накипіло» Наталя Некипіла.


Етери

0%