play_arrow

Етери

На фельдшера швидкої напав п’яний чоловік

micВолодимир Носков today24.10.2023 12

Тло
  • cover play_arrow

    На фельдшера швидкої напав п’яний чоловік Володимир Носков


У суботу в Харкові невідомий чоловік напав на бригаду швидкої: постраждав фельдшер.

Як розповідають у Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Харківській області, бригада ЕМД № 810, обслуговуючи екстрений виклик за адресою вулиця Різдвяна, постраждала від нападу невідомого чоловіка, який завдав ударів фельдшерові. Про цей напад повідомили поліцію Харкова. За фактом злочину розпочато розслідування. Сама прикра подія сталася 21 жовтня. Нині медик перебуває на лікуванні.

За словами директора Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Віктора Забашти, стан медика задовільний, він має неважкі травми. «Коли надавали допомогу людині в районі Центрального ринку, повз проходили двоє нетверезих чоловіків. Їм здалося, що допомогу надають не так якісно, як вони того хотіли б. Тоді один із них завдав удару фельдшерові по голові», — розповів Радіо «Накипіло» Віктор Забашта.

Він уточнив, що, за нинішнім законодавством, медики швидкої не мають права в роботі користуватися засобами самозахисту, як-от газовими балончиками. Натомість вони мають спеціальні кнопки реагування для екстреного виклику поліції. Пан Віктор сказав, що, попри доволі напружений психологічний, подекуди стресовий, стан людей під час війни, переважна більшість харків’ян ставиться з повагою та вдячністю до медсестер, медбратів, фельдшерів і лікарів швидкої. Водії на дорогах пропускають машини з увімкненими спецсигналами.

Розповідаючи про роботу харківської швидкої в громадах під час окупації сіл і містечок російським ворогом, Віктор Забашта зазначив: «Нашим героям-медикам довелося пережити багато складнощів: їх викликали на допити, вони сиділи в підвалах, у їхніх будинках окупанти влаштовували обшуки тощо».

Загарбники розбили приміщення підстанцій швидкої в Ізюмі й Боровій. Тепер доводиться відновлювати й автопарк швидких, і приміщення підстанцій на звільнених від ворога територіях. За словами пана Віктора, їм дуже допомагають благодійники й волонтери. Завдяки польським партнерам Центр екстреної медичної допомоги й медицини катастроф отримав мобільні будиночки, у яких можуть базуватися підстанції швидкої. А волонтери допомогли з автівками швидкої. Обласна влада якраз і дбає про те, щоб міжнародну допомогу ефективно розподіляли між багатьма медичними установами, зокрема і для швидкої. Під час реконструкції Ізюмської центральної міської лікарні Піщанської Богоматері відновлять і приміщення для роботи команди швидкої. Як сказав Забашта, це буде підстанція за всіма сучасними вимогами.


Етери

0%