play_arrow

Етери

Нашпиговано мінами. Ніяких шашликів і купання на Печенізькому водосховищі

micВолодимир Носков today18.04.2024 31

Тло
  • cover play_arrow

    Нашпиговано мінами. Ніяких шашликів і купання на Печенізькому водосховищі Володимир Носков


На Печенізькому водосховищі заборонено купатися й відпочивати через мінну небезпеку.

Начальник Печенізької селищної військової адміністрації Олександр Гусаров через свій офіційний телеграм-канал звернувся до жителів і гостей громади з проханням не випробовувати долі, влаштовуючи відпочинок на Печенізькому водосховищі. На його берегах та інших водоймах немає безпечних місць для відпочинку. Так очільник громади відреагував на нещасний випадок із рибалкою. Минулими вихідними 64-річний чоловік на березі водосховища поблизу села Мартове наступив на протипіхотну міну — і підірвався. Із множинними уламковими пораненнями правої ноги в тяжкому стані бригада екстреної медичної допомоги доставила потерпілого до лікарні. Таких мін, сказав Олександр Гусаров, у громаді може бути дуже багато.

Нагадаємо, більша половина Печенізької громади Чугуївського району Харківщини — 9 із 12 населених пунктів — була в окупації від 24 лютого й аж до 10 вересня 2022 року. Тоді Печенізька гребля була єдиним сполученням із захопленими територіями північного сходу України. Щоб вибратися з окупації, люди лишали біля водосховища свої автівки й пішки переходили через міст на підконтрольну Збройним силам територію України. Дорогу життя не один раз обстрілювали російські загарбники. 20 вересня 2022 року у зведенні Генерального штабу ЗСУ йшлося, що ворог намагався зруйнувати греблю Печенізького водосховища, проте успіху не мав. Є часткове руйнування шлюзів і греблі.

У подкасті «Накипіло вранці» про мінну небезпеку на Печенізькому водосховищі й дачах неподалік ми говорили з начальником Печенізької селищної військової адміністрації Олександром Гусаровим.


Етери

0%