play_arrow

Етери

Наступна станція… «Політехнічна» або Ярослава Мудрого?

micВолодимир Носков today05.02.2024 127

Тло
  • cover play_arrow

    Наступна станція... «Політехнічна» або Ярослава Мудрого? Володимир Носков


Яку назву незабаром матиме станція метро, що наразі називається «Пушкінською»? Про це цікаво дізнатися всім харківцям і харківкам, що користуються метрополітеном.

Багато хто, мабуть, помітив зміни на самій платформі станції. Там 12 січня працівники комунального підприємства демонтували барельєф російському поетові алєксандру пушкіну, посилаючись на проведення ремонтних робіт. А після того як 23 січня Харків зазнав трьох потужних ракетних обстрілів від ворога поспіль, через що з’явилися серйозні пошкодження історичних будівель у самісінькому центрі Харкова, зокрема й на вулиці Пушкінській, міському голові Ігорю Терехові ввірвався терпець, і він висловився за її перейменування. Від 26 січня за рішенням депутатів Харківської міської ради ця центральна вулиця має ім’я українського мандрівного філософа Григорія Сковороди.

Природно, що у громадськості відразу виникло запитання, коли перейменують і станцію, що прославляє поета імперської росії? «Це відбудеться цього року», — пообіцяв зміну назви мер. Інтернет-виданню «Думка» він розповів, що наразі щодо цього триває велика дискусія. «Будемо спілкуватися з мешканцями, будемо розглядати. Поки що передчасно (говорити про назву. — Ред.)», — сказав Ігор Терехов. У соціальних мережах одразу ж посипалися пропозиції від містян, громадських організацій, а також колективів університетів, що розташовуються поблизу цієї станції. На сторінці Харківської топонімічної групи у фейсбуці дописувачі озвучують назви одну за одною — від академічної до поетичної. Але найактивніше обговорюють такі пропозиції: «Європейська», Сковороди, «Політех», «Технологічна», «Інститут Ситенка», «Академічна», Ярослава Мудрого тощо.

Сьогодні в подкасті «Накипіло вранці» почули аргументи трьох ініціативних груп: від двох університетів — НТУ «ХПІ» та НЮУ імені Ярослава Мудрого, а також від харківського осередку громадської організації товариства «Просвіта». У розмові взяли участь ректор Національного технічного університету «ХПІ», професор Євген Сокол і перший проректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, доктор юридичних наук Микола Кучерявенко. Говорили також із депутаткою Харківської обласної ради, членкинею ради харківської «Просвіти» Галиною Куц.


Етери

0%