play_arrow

Етери

Наукотерапія для дітей-переселенців

micВолодимир Носков today18.08.2023 36

Тло
  • cover play_arrow

    Наукотерапія для дітей-переселенців Володимир Носков


У Новояворівську, що на Львівщині, переселенці полюбляють приходити до освітньо-реабілітаційного центру для дітей «Кристал’НЯ». Його головними «чарівниками», тобто засновниками, є харківські просвітники — Вікторія Круглова й Сергій Биченко, які з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну переїхали на Львівщину. Про свій проєкт вони кажуть так: «“Кристал’НЯ” — це освітньо-реабілітаційний центр для дітей, які постраждали внаслідок війни». Там увагу дітей відвертають від війни наукотерапією. У науковій майстерні чимало цікавинок: тут можна шукати скарби, узяти участь у наукових дослідах, а ще — ліпити, малювати, клеїти, досліджувати, дивитися навчальні відеоролики й мультфільми. Хлопці та дівчата вивчають космос, світ мікробів, тварин і птахів, пробують очищувати воду.
Центр став також чудовим майданчиком для спілкування однолітків із різних куточків України. Вікторія Круглова із Сергієм Биченком давно є прихильниками використання інноваційних і мультимедійних технологій та методик у роботі з популяризації науки серед школярів. Разом об’їздили чи не всю країну з проєктом «Мандрівна наука», який популяризує науку серед молоді.
Крім того, у Харкові Вікторія керувала навчальним осередком «Ландау-центр» Каразінського університету. У ньому школярів мотивували до науки. Мабуть, багато хто пам’ятає досліди з магнітами, маятниками, електрикою або ж зі створення грому та блискавки. Чого тільки не було в Ландау-центрі! І тоді вже у 2014–2017 роках Вікторія із Сергієм з’ясували для себе цілющі властивості наукотерапії. Звісно, їм хотілося, щоб науково-експериментальний простір для підлітків з’явився і в Харкові. Однак до повномасштабної війни їм так і не вдалося переконати місцеву владу та спонсорів підтримати центр науки для дітей.
З нами на зв’язку з Новояворівська просвітниця й телеведуча Вікторія Круглова й учитель інформатики і STEM Харківської санаторної школи № 13, автор багатьох експонатів і наукових експериментів для дітей Сергій Биченко.


Етери

0%