play_arrow

Етери

Не містом єдиним. Про проєкти малих громад

micКирило Лукаш today13.11.2023 91

Тло
  • cover play_arrow

    Не містом єдиним. Про проєкти малих громад Кирило Лукаш


Гостею чергового прямого етеру «Накипіло вдень» стала програмна директорка Мобільної школи свідомого громадянства Анничка Дубінська. Головна тема нашої з нею розмови — децентралізація свідомості громадян України. Сьогодні для власної реалізації необов’язково їхати до столиці чи навіть до великого міста. Анничка у своєму проєкті та з командою тренерів прищеплює дітям і підліткам усвідомлення того, що всі ідеї та проєкти можна реалізовувати у власних громадах незалежно від їхнього розміру.

Також говорили про теми, що порушуються під час роботи з дітьми в проєкті Мобільної школи свідомого громадянства. Зокрема — про ідентичність і захист довкілля, війну і мир та інші. Команди проєкту провели чотири мобільні школи: дві програми провела харківська команда, яка складається з молоді, а також культурних і громадських діячів. Нині планують запуск третьої програми в Хролах. Іще дві програми провела львівська команда, яка складається зі студентів УКУ. А тепер триває третя програма в селище Старий Мерчик.

А ще — Мобільна школа свідомого громадянства запустила два хаби на базі хабу «Мирне небо», а третій готують до запуску. Хаб в Ізюмі організував творчо-літературний клуб для дітей 7–17 років. Ведуть його дві місцеві викладачки — української мови та малювання. По закінченню планують виставку та презентацію віршів, які напишуть діти. Для натхнення у створенні сценок, картин і віршів діти й підлітки вивчають творчість українських письменників.

Тим часом хаб у Дергачах створює музично-театральний перформанс. Для натхнення також вивчають творчість українських митців. Проводять заняття і працюють над створенням дві тренерки: місцева вчителька музики й акторка, тренерка з харківської команди.

До 1 січня діти презентують свої проєкти.

Діє програма за допомоги Української освітньої платформи.

Мобільні школи функціонують за підтримки Isar Ednannia, USAID Ukraine — USAID Україна, Ukrainian Center for Independent Political Research, Центру демократії та верховенства права в межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства».


Етери

0%