play_arrow

Етери

Небесна Сотня — цей чин зробив їх безсмертними та святими

micКирило Лукаш today20.02.2024 133

Тло
  • cover play_arrow

    Небесна Сотня — цей чин зробив їх безсмертними та святими Кирило Лукаш


У День пам’яті Героїв Небесної Сотні в прямому етері на Радіо «Накипіло» згадували й усвідомлювали події десятирічної давнини наш ведучий та учасник другого київського Майдану Кирило Лукаш, народний депутат VII скликання, автор терміна «Революція гідності», а нині гранатометник 5 окремої штурмової бригади ЗСУ Юрій Сиротюк і координатор харківського Євромайдану, журналіст і громадський діяч Володимир Чистилін.

Під час розмови згадували харківських героїв Небесної Сотні: Євгена Котляра, Юрія Паращука й Владислава Зубенка. Володимир Чистилін детально розповів про долі героїв, поділився власними спогадами про те, що відбувалося в лютому 2014 року в Харкові.

Юрій Сиротюк пригадав 20 лютого 2014 року: ранок і день екснардеп провів на вулиці Інститутській у Києві, в епіцентрі найтрагічніших подій революції, якій сам і дав назву; а ввечері працював на знаковому засіданні Верховної Ради України.

Також учасники етеру наголосили на тому, що 20 лютого — це не тільки День пам’яті Небесної Сотні, але й початок російсько-української війни. Революція гідності переросла у визвольну війну української нації. Юрій Сироток промовив надзвичайно важливі слова для усвідомлення нинішнього моменту в цій війні:

«Наша війна — це не держава, це не залізо, це люди. Поки ми будемо мати віру в те, що битимемося й переможемо, а будь-який варіант для воїна, крім здачі на полі бою, є перемогою. Умер за Україну в бою — ти вже переміг, переміг смерть, переміг у бою — ти вже переміг ворога.

На війні ти стаєш глибоко віруючою людиною. Розумієш, що від Бога, від Вищої Сили, від того, хто в що вірить (а невіруючих на війні немає), інколи залежить набагато більше, ніж від тебе».

Нині українське військо потребує допомоги в закупівлі FPV-дронів. Донатити на безпілотники для бригади Юрія Сиротюка можна (і треба!) на картку: 5375411214248168.


Етери

0%