play_arrow

Етери

Якщо є бажання, можна евакуюватися поїздом на Закарпаття

micВолодимир Носков today01.07.2024 89

Тло
  • cover play_arrow

    Якщо є бажання, можна евакуюватися поїздом на Закарпаття Володимир Носков


У харківському Координаційному гуманітарному центрі (КГЦ) спростували чутки, що ширяться серед деяких переселенців, буцімто людей навмисно не випускають із Харкова.

Навпаки, для безпечної та комфортної евакуації людей із територій, де тривають постійні ворожі обстріли, є щотижневий евакуаційний поїзд на Закарпаття. Також у КГЦ спільно з владою готові допомогти переселенцям виїхати на Кіровоградщину, Тернопільщину та в інші області України. У кожній із визначених громад людям можуть надати тимчасове житло, а в деяких селах обіцяють посприяти з хатою і городом. Усі, хто хоче залишитися в Харкові або громадах області, матимуть помешкання в гуртожитках або можуть переїхати до своїх рідних чи друзів.

У коордцентрі попросили під час запису на евакуацію заразом, якщо вже є таке рішення, реєструватися на евакуацію спеціальним поїздом від Укрзалізниці.

З питань евакуації телефонуйте на цілодобову гарячу лінію Координаційного гуманітарного центру: 0-800-33-92-91.

Начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов повідомив, що 28 червня Рада оборони Харківської області ухвалила рішення про евакуацію родин із дітьми з деяких населених пунктів у чотирьох районах. Рішення ухвалено через посилені ворожі обстріли.

«Рада оборони області ухвалила рішення про примусову евакуацію родин із дітьми з небезпечних для проживання населених пунктів Ізюмського, Богодухівського, Куп’янського й Чугуївського районів області», — написав Синєгубов у власному телеграм-каналі.

У зону примусової евакуації в Ізюмському районі ввійшли такі села: Загризове, Маліївка, Шийківка, Богуславка й Нова Кругляківка. За інформацією посадовців облвійськадміністрації, у визначених населених пунктах проживає 12 дітей із семи родин.

У Богодухівському районі евакуації підлягають 13 дітей із родинами із сіл Олександрівка та Скорики.

У Куп’янському районі — 20 дітей із сім’ями із сіл Моначинівка й Дорошівка Кіндрашівської громади.

Це також 112 дітей із батьками з п’яти старостинських округів: Білоколодязького, Юрченківського, Новоолександрівського, Іванівського, Бугаївського Вовчанської громади Чугуївського району. Загалом ідеться про 24 населені пункти.

Начальник ХОВА зазначив, що вже визначено маршрути евакуації та заброньовано місця тимчасового проживання людей.

Більш докладно про підготовку і процес евакуації поговорили в подкасті «Накипіло вранці» з Іриною Саніною, керівницею відділу з роботи з ВПО в Координаційному гуманітарному центрі. Також із нами був Олег Іванов, менеджер департаменту захисту й безпеки Координаційного гуманітарного центру.


Етери

0%