play_arrow

Етери

«Нове німецьке кіно» в Харкові

micКирило Лукаш today27.11.2023 43

Тло
  • cover play_arrow

    «Нове німецьке кіно» в Харкові Кирило Лукаш


Претендент на «Оскар», володар «Срібного ведмедя» Берлінале й новий фільм Віма Вендерза: у Харкові відбудеться 29-й фестиваль «Нове німецьке кіно».

Найгучніші кінопрем’єри Німеччини демонструватимуть 28–30 листопада в артпросторі «Art Area ДК» (вул. Чернишевська, 13). Початок усіх сеансів о 19:00. Вхід — вільний донат (частину зібраних грошей спрямують на потреби українського війська). 28 листопада — романтична комедія «Полум’яне небо» режисера Крістіана Петцольда, відомого за стрічками «Ундіна» й «Транзит». На цьогорічному Берлінале картина здобула Ґран-прі журі — «Срібного ведмедя», а на Одеському кінофестивалі, де відбулася українська прем’єра, — Спеціальну відзнаку журі міжнародного конкурсу.

29 листопада — драма «Ідеальні дні» — нова робота знаменитого Віма Вендерза, триразового номінанта на «Оскар», володаря «Золотої пальмової гілки» Канн, «Золотого лева» Венеції та премії BAFTA. Виконавця головної ролі Кодзі Якусьо визнали найкращим актором на Каннському кінофестивалі. 30 листопада — драма «Учительська», яку висунули на здобуття премії «Оскар» у категорії «Найкращий міжнародний фільм». Картина Ількера Чатака побачила світ на Берлінале, де здобула дві відзнаки, а пізніше отримала п’ять нагород Ні

мецької кінопремії. Головну героїню у стрічці втілила Леоні Бенеш — зірка серіалів «Вавилон — Берлін» і «Корона». Про прийдешні кінопокази й сучасне німецьке та українське кіно (зокрема, проблеми й виклики українського кінематографу, проблеми в Держкіно (вона там одна), культурну дипломатію та нові можливості, що постали під час повномасштабного вторгнення) говорили з Іллею Дядиком — програмним директором фестивалю «Нове німецьке кіно» й представником українського кінодистриб’ютора та кінокомпанії «Артхаус трафік».

Фестиваль «Нове німецьке кіно» вже у 29-й раз проводять Goethe-Institut в Україні та Будинок Нюрнберґа в Харкові спільно з кінокомпанією «Артхаус трафік» за підтримки генерального партнера German Films та офіційного партнера ProCredit Bank.


Етери

0%