play_arrow

Етери

«Орфей. Чудо» — нова п’єса про нашу війну

micКирило Лукаш today14.11.2023 143

Тло
  • cover play_arrow

    «Орфей. Чудо» — нова п’єса про нашу війну Кирило Лукаш


«Орфей, Альфа й Омега готуються до виходу на нові позиції. Альфа зосереджений, звірюючись із записами в блокноті, збирає речі. В усіх його діях видно дотримання чіткого алгоритму, він крокує впевнено, без жодного зайвого руху. Омега трохи розгублений, іноді зупиняється, щоби пригадати, куди й по що йде. Іноді ласкаво всміхається якимось своїм думкам. Орфей уже зібрався. Сидить поруч із великим наплічником, до якого притулено стару акустичну гітару».

Це цитата з початкової ремарки п’єси «Орфей. Чудо» Єлізавети Баннікової, яку вона написала спеціально для проєкту «Давно вже ти, Орфею, нам не грав…» харківського театру P.S.

Як це — написати прямо сьогодні п’єсу про російсько-українську війну? Як говорити на такі теми по-живому, але так, щоб це було правдиво? Як одягнути військовий «піксель» як театральний костюм? Як уникнути тригерів, але написати текст, який чіпляв би кожного? І чи повірили цій п’єсі українські вояки? Про все це говорили з авторкою нової п’єси про нашу війну Єлізаветою Банніковою в черговому епізоді «Накипіло вдень».

Проєкт «Давно вже ти, Орфею, нам не грав…» створено за фінансової підтримки Українського культурного фонду.

П’єсу можна почитати тут.


Етери

0%