play_arrow

Етери

«Орфей» мусить співати під час війни

micКирило Лукаш today02.10.2023 106

Тло
  • cover play_arrow

    «Орфей» мусить співати під час війни Кирило Лукаш


Про потребу мистецтва та значення культури під час війни говорили в черговому епізоді прямих етерів «Накипіло вдень» із докторкою мистецтвознавства, професоркою та проректоркою Харківського національного університету мистецтв ім. І.П. Котляревського Юлією Ніколаєвською.

«Орфеї» мають співати під час війни, бо культура як народжує сенси, так і є психологічними ліками для пораненого війною суспільства. Ба більше, попри всі складнощі творчі виші Харкова повинні зрощувати майбутніх «орфеїв», адже без цього Харків може втратити власну пасіонарність і здатність до опору. Під час етеру вкотре наголошено, що ставити культуру (зокрема, концертну й театральну діяльність) в Харкові на паузу є неприпустимим. Потрібно всім разом — як митцям, так і можновладцям і відповідним службам — шукати можливості забезпечити справжнє культурне життя.

Окремо гостя денної студії Радіо «Накипіло» розповіла про новий проєкт «ДУМИ» (Дні Університету МИстецтв), що має сприяти як реалізації творчого потенціалу студентів університету ім. І.П. Котляревського, так і розвитку культурної ситуації в Харкові.


Етери

0%