play_arrow

Етери

Паління сухих залишків природи нищить родючий чорнозем, — екологиня

micВолодимир Носков today03.04.2024 17

Тло
  • cover play_arrow

    Паління сухих залишків природи нищить родючий чорнозем, — екологиня Володимир Носков


У перший день квітня через випалювання сухої трави загинула жінка. Це сталося на околиці села Крисине Богодухівського району Харківщини, повідомляє пресцентр Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Як виявилося, через необачність утилізаторки трави загорівся сухостій на відкритій місцевості. Коли до місця події прибули рятувальники ДСНС з районного центру, площа горіння становила 800 кв. м. Під час пожежогасіння вогнеборці виявили тіло загиблої жінки. За словами сусідів-очевидців, загибла мала намір спалити рослинність, але водномить їй стало зле, і вона знепритомніла й упала у вогонь.

Фахівці ДСНС звертають увагу на те, що самовільне спалювання трави, листя та сміття — це небезпечно для життя людей. І йдеться не тільки про трагічні випадки, але й про забруднення повітря, завдану серйозну шкоду природі врешті-решт. Під час великої війни й поготів можна не помітити, як разом із купою рослинних залишків у вогнище потрапить вибухонебезпечний предмет.

Чому не можна спалювати траву й стерню, що в цей час відбувається із чорноземом, як продукти горіння впливають на здоров’я людини, а також як це позначається на збереженні світу комах — про це говорили в подкасті «Накипіло вранці» з директоркою навчально-наукового інституту екології ХНУ імені В.Н. Каразіна Ганною Тітенко. Також до обговорення долучився пресофіцер Головного управління ДСНС у Харківській області Дмитро Чайка.


Етери

0%