play_arrow

Етери

Пам’ятник Висоцькому на знесення?

micВолодимир Носков today20.07.2023 249

Тло
  • cover play_arrow

    Пам’ятник Висоцькому на знесення? Володимир Носков


Засновники проєкту «Декомунізація. Україна» вимагають терміново демонтувати пам’ятник совєцькому акторові театру й кіно, авторові пісень Владіміру Висоцькому. 
Як розповів Радіо «Накипіло» співзасновник ініціативи Вадим Поздняков, своє звернення до Харківської міської ради він залишив на гарячій урядовій лінії. Активіст сподівається, що так чиновники не проігнорують його заклику.
Відомо, що скульптуру Висоцького біля скеледрому, неподалік Палацу спорту, встановили ще 2013 року. Ми бачимо співака з гітарою на тлі зім’ятого листа з поезією. Під час відкриття тодішній харківський мер Геннадій Кернес (нині покійний) під час виступу сказав: «Ми виконали прохання харків’ян, які були на концерті Владіміра Висоцького у травні 1978 року, і ця зустріч залишила в серцях людей слід на багато років». І справді, в офіційних джерелах згадується один великий концерт виконавця авторської пісні, актора Владіміра Висоцького в харківському Палаці спорту. Однак розповідають, що він не раз співав у студентських аудиторіях і закритих інститутах, що працювали на військову промисловість ссср.
Поздняков уважає, що потрібно демонтувати пам’ятник Висоцькому як представникові культури ворожої системи та країни. Під час ранкового етеру в студії Радіо «Накипіло» він докладно аргументував свою думку. 
Харківський бард Юрій Чайка несхвально ставиться до ідеї знесення пам’ятника. На його думку, Висоцький для багатьох людей був «ковтком свободи», тим, хто «спонукав людей до опору системі». А втім, під час дискусії в межах подкасту «Накипіло Вранці» Чайка не зміг чітко аргументувати, чому в Харкові потрібно залишити скульптуру Висоцького.
Цікаво дізнатись і думку наших слухачів. Пишіть у коментарях до подкасту й висловлюйте думки в телеграм-каналі Радіо «Накипіло».Етери

0%