play_arrow

Етери

Павло Маков: «За кордоном ми цікаві тільки тоді, коли ми звідси»

micКирило Лукаш today28.03.2024 513

Тло
  • cover play_arrow

    Павло Маков: «За кордоном ми цікаві тільки тоді, коли ми звідси» Кирило Лукаш


Гостем прямого денного етеру став знаний у світі український художник, графік і графічний дизайнер Павло Маков, який живе та працює в Харкові.

Він є членом Королівського товариства живописців і графіків Великої Британії, дійсним членом Академії мистецтв України, лавреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка.

У п’ятницю, 29 березня, о 18:00 відкриється виставка проєкту Павла Макова «Фонтан виснаження».

«Фонтан виснаження» має довгу історію. Він з’явився з малюнків на папері, з контексту Харкова 1990-х, з уважних прогулянок містом і спроби митця зафіксувати стан тодішньої міської ментальності. Через тридцять років останню версію «Фонтана виснаження» вперше експонують у Харкові, у «Єрмилов-центрі».

З 1994 року до сьогодні «Фонтан» мав багато версій — від малюнків, офортів, книжок і незавершених моделей до першого закінченого варіанта з поданою всередині водою в українському павільйоні на 59-му Венеційському бієнале — проєкту «Фонтан виснаження». Висока вода» від кураторського колективу Лізавети Герман, Марії Ланько й Бориса Філоненка.

Це була розмова не стільки про виставку, скільки на ширші теми. Ми говорили про важливість культури саме сьогодні й те, що має зробити українська держава, щоб культура була на суспільному порядку денному всередині країни та поза її межами.


Етери

0%