play_arrow

Етери

Помста видавництву за збір російськомовної літератури на макулатуру?

micВолодимир Носков today14.02.2024 65

Тло
  • cover play_arrow

    Помста видавництву за збір російськомовної літератури на макулатуру? Володимир Носков


Напередодні вранці невідомі облили фарбою фасад книгарні Vivat на вулиці Квітки-Основ’яненка. Про це 13 лютого повідомили у видавництві. Інцидент стався саме в тому магазині, де приймали російськомовні та совєцькі книжки в межах благодійної акції на користь придбання пікапа зі спеціальним обладнанням для ППО.

Працівники книгарні розповіли, що помітили акт вандалізму, коли прийшли відчиняти крамницю для покупців. Вони побачили облиті жовтою та рожевою фарбою стіни, вікна та вхідну групу. На місце відразу викликали поліцію для з’ясування обставин і пошуку зловмисників.

Відомо, що правоохоронці вивчають відео з камер відеоспостереження, установлених на сусідніх будівлях, щоби знайти винних. На вулиці Квітки-Основ’яненка працює небагато закладів; їх не пошкоджено.

Користувачі фейсбуку щиро відгукнулися на неприємну подію, що сталася з харківською книгарнею. Під дописом директорки видавництва Vivat Юлії Орлової слова підтримки висловили читачі, письменники, видавці й мовний омбудсман Тарас Кремінь.

Попри негаразди працівники книгарні відразу стали відтирати фарбу, щоб у Міжнародний день дарування книг, 14 лютого, відчинити магазин для всіх книголюбів. Тим паче, що сьогодні ввечері у книгарні на вулиці Квітки-Основ’яненка відбудеться мистецька акція «Любов як у класиків», під час якої поговорять про те, як класики писали про любов. Подію перенесли з 11 лютого через оголошений у Харкові день жалоби за загиблими на вулиці Котельній унаслідок удару «Шахедами» по нафтобазі.

Нагадаємо, що наприкінці січня видавництво Vivat разом із благодійним фондом «Гуркіт» оголосило акцію «Постав російську книгу в куток». Кожен охочий може принести до магазину мережі книгарень Vivat російськомовні та совєцькі книжки й здати їх на перероблення. Зібрані гроші від продажу макулатури підуть на придбання пікапа для збиття «Шахедів».

У подкасті «Накипіло вранці» про акт вандалізму говорили з керівником мережі книгарень Vivat Русланом Онощенком і заступницею головного редактора видавництва, поеткою та культурною діячкою Оленою Рибкою.


Етери

0%