play_arrow

Етери

Про евакуацію з Куп’янщини, розмінування та спецкомбайн, що давить міни

micВолодимир Носков today10.08.2023 22

Тло
  • cover play_arrow

    Про евакуацію з Куп’янщини, розмінування та спецкомбайн, що давить міни Володимир Носков


У Куп’янському районі Харківської області оголосили обов’язкову евакуацію. 
Розпорядження про це 9 серпня підписав керівник Куп’янської РВА Андрій Канашевич, ідеться в повідомленні Куп’янської міської військової адміністрації. 
Як розповів в етері Радіо «Накипіло» директор департаменту цивільного захисту ХОВА Іван Сокол, ворог упродовж останніх пів року активно б’є по Куп’янщині. А нині перебувати там людям надто небезпечно. Тому обласна влада спільно з волонтерами та правоохоронними органами пропонує евакуйовуватися жителям найближчих до кордону населених пунктів. Посадовець розповідає, що з деякими батьками вкрай складно домовлятися про евакуацію їхніх дітей. Інколи представникам влади доводиться витрачати по кілька годин, щоб переконати батьків вивезти дітей у Харків або інше місто України. 
До того ж ворог щільно засипає мінами прилеглі до кордону території. А військовослужбовцям бракує ресурсів, щоби швидко знешкоджувати вибухові пристрої. Саперам доводиться працювати у вкрай складних умовах. 
З Іваном Соколом поговорили про оперативне й гуманітарне розмінування, про те, що можуть зробити фермери для очищення своїх господарств від вибухових предметів. Також директор обласного департаменту цивільного захисту поділився в подкасті першими відгуками про роботу спеціальної машини,що може знешкоджувати низку мін.


Етери

0%