play_arrow

Етери

Примусово евакуйованих дітей із Куп’янщини батьки не зможуть провезти назад

micВолодимир Носков today30.10.2023 98

Тло
  • cover play_arrow

    Примусово евакуйованих дітей із Куп’янщини батьки не зможуть провезти назад Володимир Носков


У вівторок, 31 жовтня, волонтерські організації спільно з Національною поліцією, медиками та іншими відповідальними службами почнуть вивозити дітей із батьками в більш безпечні місця області. Це відбуватиметься в межах примусової евакуації, оголошеної в кількох громадах Куп’янського району Харківщини.

Про це Радіо «Накипіло» розповів начальник Куп’янської військової районної адміністрації Андрій Канашевич. У п’ятницю, 27 жовтня, на Раді оборони Харківської області ухвалили рішення оголосити примусову евакуацію сімей із дітьми з Куп’янської, Кіндрашівської та Курилівської громад Куп’янського району, які перебувають під постійними ворожими обстрілами. Це рішення озвучив голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

Сім’ї з дітьми вивозитимуть із 10 населених пунктів: із сіл Кіндрашівка, Тищенківка, Глушківка, Колісниківка, Курилівка, Новоосинове, Подоли, а також із селищ Куп’янськ-Вузловий, Ківшарівка й міста Куп’янськ.

Що цікаво, згідно з рішенням Ради оборони, дітям заборонять в’їжджати в указані громади, доки не поліпшиться безпекова ситуація. Батьків із дітьми до 18 років не пропускатимуть на блокпостах на території трьох вищезазначених громад, повідомив Андрій Канашевич. Дітей можуть евакуювати обов’язково щонайменше з одним із батьків або іншим опікуном. Усіх евакуйованих обіцяють забезпечити житлом і підтримкою від міжнародних гуманітарних організацій.

Інформацію про тих, кого потрібно вивезти з небезпеки, збирають представники влади на місцях. Також можна зателефонувати на цілодобову гарячу лінію з питань евакуації. Колцентр працює при благодійній організації «Координаційний гуманітарний центр». Саме ця організація займається координуванням евакуації в Харківській області з територій, наближених до лінії фронту та кордону з рф. Будь ласка, запишіть телефон гарячої лінії з питань евакуації: 0-800-33-92-91. Дзвінки безплатні.

Також щоденно з 9:00 до 16:00 працює гаряча лінія Куп’янської МВА: 098-941-23-00.

Як організовується примусова евакуація з кількох громад Куп’янщини — говорили в подкасті «Накипіло вранці» із заступником керівника БО «Координаційний гуманітарний центр» Богданом Яхном.


Етери

0%