play_arrow

Етери

Реконструюють чи демонтують: перспектива пошкодженого війною житла харківʼян

micВолодимир Носков today15.06.2023 64

Тло
  • cover play_arrow

    Реконструюють чи демонтують: перспектива пошкодженого війною житла харківʼян Володимир Носков


За час повномасштабної війни в Харкові внаслідок агресії російських терористів без власного житла залишилися щонайменше 150 тисяч людей. По суті, це дорівнює кількості населення маленького міста. 
Від авіанальотів, артобстрілів і ракет потерпіло понад п’ять тисяч будинків. З майже п’ятиста значно пошкоджених житлових об’єктів приблизно п’ятдесят відновити неможливо. Основна частина з них — це багатоповерхівки. Найбільше понівечених висоток — на Північній Салтівці. 
Попри періодичні ракетні обстріли різних районів міста будівельники відновлюють житло. А тим часом харків’яни розраховують на компенсацію за зруйноване житло в межах урядової програми «єВідновлення». У міській раді фахівці почали опрацьовувати заявки від потерпілих. 
Сьогодні в ранковому етері Радіо «Накипіло» говоримо про те, як триває відновлення житла харків’ян, чи переглянуто рішення про демонтаж будинків у центрі Харкова, що в мерії думають робити з розбомбленим житловим будинком на вулиці Наталії Ужвій, 82: зноситимуть чи реконструюватимуть. Чи можемо ми сподіватися, що в нових будинках, на місці геть зруйнованих, з’являться багатоповерхівки з бомбосховищами й безбар’єрним простором для зручності маломобільних людей або батьків із дитячими візками?

На ці та інші запитання відповідав Олексій Богач — перший заступник директора департаменту комунального господарства Харківської міської ради.


Етери

0%