play_arrow

Етери

Секрети Харківської міськради про стипендії почесним громадянам

micВолодимир Носков today10.08.2023 34

Тло
  • cover play_arrow

    Секрети Харківської міськради про стипендії почесним громадянам Володимир Носков


Сьогодні зранку стало відомо, куди витрачає стипендію почесного громадянина Харкова бізнесмен Олександр Ярославський. Як розповів «Суспільному» директор департаменту у справах інформації та зв’язків із громадськістю Юрій Сидоренко, Ярославський перераховує свою стипендію як благодійну допомогу одному з дитсадків Салтівського району. Речник міськради також додав, що такі почесні громадяни Харкова, як комуністка Алла Александровська, плавчиня Яна Клочкова й одіозний колишній регіонал Михайло Добкін, стипендії не отримують. 
Тож харківська міська влада була вимушена відреагувати на дискусію, що виникла в соцмережах між харків’янами після відмови апарату міськради в оприлюдненні інформації на запит депутаток Ірини Гончарової та Галини Куц. 
Депутатка від партії «Європейська солідарність» Ірина Гончарова поцікавилася, хто нині з почесних громадян Харкова отримує стипендію з міського бюджету. Але в офіційній відповіді заступниці міського голови Тетяни Чечетової-Терашвілі йдеться про те, що депутатка нібито не підписала запиту електронним ключем, тому надати відповідь у мерії не можуть. Як говорить пані Ірина, до цього всі депутатські звернення, які вона надсилала за останні півтора року зі свого депутатського імейлу, проходили — і вона отримувала відповідь. До того ж у неї ще жодного разу не вимагали електронного підпису. Депутатка планує найближчим часом зробити запит, як просить мерія, і віднести його особисто. 
Її колезі — депутатці облради Галині Куц — мерія теж відмовила в офіційній відповіді про виплати почесним містянам. Річ у тім, що в переліку почесних громадян міста Харкова є одіозні політики й олігархи: зокрема, підсанкційний олігарх Павло Фукс, комуністка й колишня нардепка, відома проросійськими висловлюваннями Алла Александровська, колишній регіонал Михайло Добкін, теж визначний захисник проросійських цінностей, плавчиня й чотириразова олімпійська чемпіонка Яна Клочкова, яка за 17 місяців повномасштабної війни жодного разу не озвучила своєї громадянської позиції. Натомість, за інформацією ЗМІ, переїхала з родиною до анексованого Криму. 
Реагуючи на публічні дописи у фейсбуці депутаток Ірини Гончарової та Галини Куц, міський голова Ігор Терехов перевів дискусію щодо відкритості інформації про стипендіатів у політичну площину й відмовився оприлюднювати інформацію, кому сплачують щомісячні виплати з міського бюджету. Довічна ж стипендія почесному громадянину Харкова нині становить понад 30 000 гривень на місяць. 
Про секретні виплати почесним харків’янам говорили з депутаткою обласної ради Галиною Куц у подкасті «Накипіло вранці».


Етери

0%